ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Wyposażenie warsztatu

13 dni temu  04.06.2019, ~ Administrator   

Czystość i porządek wizytówką warsztatu? Sprawdź, jak o nią zadbać!
Strona 1 z 2

Materiały i substancje wykorzystywane w warsztatach samochodowych stanowią ryzyko pojawienia się trudnych do usunięcia zabrudzeń powierzchni. Wiele spośród nich stanowi również potencjalne niebezpieczeństwo dla pracowników i może powodować groźne wypadki. Choćby dlatego utrzymanie czystości w warsztacie jest niezwykle ważne. W jaki sposób wygodnie czyścić warsztat samochodowy przy użyciu nowoczesnych urządzeń?

Perfekcyjne odkurzanie

Różnorodny charakter zanieczyszczeń jest poniekąd wpisany w specyfikę pracy warsztatu samochodowego. Powszechnie pojawiają się zarówno mokre, jak i suche zabrudzenia np. wodę, piasek, błoto, żwir itd.. Najlepszym wyborem do warsztatu będzie więc odkurzacz uniwersalny (przeznaczony zarówno do prac na sucho, jak i na mokro), który ponadto jest wyposażony w bardzo skuteczny filtr.

Ciekawą propozycję prezentuje firma Kärcher. Odkurzacz uniwersalny NT 30/1 Ap L posiada falisty filtr klasy L certyfikowany zgodnie z normą EN 60335-2-69, który znajduje się w specjalnej kasecie, którą można wyjąć w każdej chwili bez konieczności rozkręcania głowicy i beż użycia narzędzi. Zaletą sprzętu jest także półautomatyczny system oczyszczania filtra, którypozwala na odkurzanie ze stałą mocą bez przerw w pracy, a więc na wyższą wydajność i komfort pracy. Ponadto urządzenie nadaje się do usuwania wody oraz mokrych zanieczyszczeń.

Zalety mycia wysokociśnieniowego

Zarówno do usuwania zabrudzeń nagromadzonych w warsztacie, jak i czyszczenia części samochodowych świetnie przydają się urządzenia wysokociśnieniowe. Jak wybrać odpowiednie? Spore znaczenie ma rozmiar sprzętu, co przekłada się na jego wyższą mobilność i wygodę pracy. Pozwala to na precyzyjne czyszczenie, a także szybszy dostęp do odległych bądź trudnodostępnych powierzchni. Na tym jednak nie kończą się parametry, jakie zwykle brane są pod uwagę przez właścicieli warsztatów. Nie bez znaczenia pozostaje wszak kluczowy parametr, jakim jest efektywność działania i żywotność urządzenia.

W klasie urządzeń kompaktowych z pewnością wyróżnia się model HD 6/15 M oferowany przez markę Kärcher. Jego wydajność tłoczenia wynosi 560 l/h, natomiast ciśnienie robocze to 150/15 bar/MPa. Takie parametry zapewniają bardzo efektywne czyszczenie powierzchni i jednocześnie są dostępne w atrakcyjnej cenie. Jeśli urządzenie wysokociśnieniowe nie posiada funkcji podgrzewania wody (które w warunkach warsztatu samochodowego nie jest niezbędna), automatycznie rośnie rola detergentów w efektywnym czyszczeniu. Zastosowanie odpowiedniego preparatu pomoże skrócić czas pracy i ograniczyć zużycie wody. Do warsztatów samochodowych świetnym wyborem będzie między innymi skoncentrowany preparat RM 31 ASF eco!effciency. Jego skład chemiczny doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, takimi jak plamy oleju i smaru.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 9
  POINFORMOWANY
 • 7
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony