Naprawa powypadkowego auta na sprzedaż może dać niezły zarobek. Są jednak dwa warunki: auto musi być zakupione w dobrej cenie, a jego nowy nabywca musi doskonale znać jego stan i skalę uszkodzeń. Gwarantuje to cartv.eu – platforma pośrednicząca w sprzedaży aut pokolizyjnych i powypadkowych.
Opisy aut są rzetelne, bo przygotowywane przez profesjonalnych rzeczoznawców w ramach likwidacji szkody. Natomiast dobrą cenę auta gwarantuje forma zakupu – licytacja pojazdów udostępnionych bezpośrednio przez towarzystwa ubezpieczeń (bez pośredników).
W ofercie cartv.eu znajdziemy samochody w różnym stanie. Niektóre mają tylko parkingowe zarysowania, w innych orzeczono szkodę całkowitą. Samochody pochodzą ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.
– Nasza rola sprowadza się do „połączenia” sprzedawcy i klienta – zachęca do współpracy Wojciech Wesoły, dyrektor polskiego oddziału cartv.eu.
Korzenie firmy znajdują się w Monachium i sięgają końca lat 80., w roku 2005 otworzono również firmę w Bratysławie. Polski oddział w Warszawie działa od września 2014 r. i wciąż notuje dynamiczny rozwój. Rośnie zarówno liczba dostawców aut (towarzystwa ubezpieczeń, rzeczoznawcy, firmy leasingowe, firmy flotowe), jak i odbiorców (warsztaty samochodowe, handlarze aut, właściciele komisów). Od grudnia 2016 r. polski oddział cartv.eu ma nową siedzibę. Firma mieści się w położonym w centrum Warszawy prestiżowym biurowcu Karolkowa Business Park.
– Nieustannie rozwijamy się, stąd decyzja o nowej siedzibie – dodaje Agnieszka Lenard, zastępca dyrektora polskiego oddziału.
Jak to działa?
Każdego dnia przez portal przewija się 3-3,5 tysiąca aut. Licytacje są szybkie i konkretne, bo trwają 24 godziny. Po tym czasie wiążące oferty za samochód są prezentowane zleceniodawcy, a on przedstawia możliwość zbycia właścicielowi auta. Jeśli właściciel zdecyduje się na sprzedaż, wówczas dochodzi do transakcji (którą pilotują pracownicy firmy cartv.eu – asystenci aukcji).
Na platformie cartv.eu są samochody różnej wartości – od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy. To w zdecydowanej większości auta osobowe, ale nie brakuje też aut dostawczych, ciężarowych, pojazdów specjalizowanych, jak cysterny, betonomieszarki i maszyny rolnicze czy budowlane. Najczęściej pojazdy są uszkodzone wskutek wypadków czy kolizji drogowych, jednak pojawiają się też spalone czy po gradobiciu lub popowodziowe.
Kto może przystąpić do licytacji?
– Nie każdy! – podkreśla W. Wesoły. – Dbamy o to, by współpracować tylko z profesjonalistami. Dlatego wymogiem, który stawiamy naszym partnerom, jest udokumentowana minimum dwuletnia działalność w branży motoryzacyjnej.
Przed podpisaniem umowy z cartv.eu istnieje możliwość niezobowiązującego przetestowania systemu. Użytkownik będzie mógł zalogować się do portalu, przyglądać się licytacjom, obejrzeć auta i zapoznać się z jakością zleceń, ale bez możliwości czynnego udziału w aukcjach. Osoby zainteresowane takim testem systemu proszone są o kontakt z przedstawicielami firmy.
– Nie zawsze po licytacji dochodzi do sprzedaży auta. Nawet wówczas jednak nasza platforma spełnia w pewnym sensie swoją rolę, bo właściciel auta otrzymuje rynkową wycenę uszkodzonego pojazdu – mówi dyrektor. – Na podstawie tej wyceny niejednokrotnie towarzystwo ubezpieczeniowe rozlicza się z właścicielem samochodu.
Polski oddział
W Niemczech firma cartv.eu ma bardzo silną pozycję, obejmując swoim zasięgiem 99% rynku towarzystw ubezpieczeniowych.
– W Polsce natomiast widzimy bardzo duży potencjał, który sukcesywnie zagospodarowujemy, zarówno jeśli chodzi o współpracę z firmami ubezpieczeniowymi, jak i potencjalnymi odbiorcami aut – dodaje W. Wesoły.
W całej Unii Europejskiej w licytacjach cartv.eu uczestniczy ponad 2000 podmiotów, w Polsce – 450. Są to mechanicy, lakiernicy, właściciele komisów, handlarze aut. Nasz krajowy oddział współpracuje z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które regularnie wystawiają do licytacji uszkodzone auta swoich klientów.
Platforma cartv.eu nie ogranicza kontaktów pomiędzy kupującym i sprzedającym według granic państw. Dziś polskie warsztaty oraz krajowi handlarze kupują w pierwszej kolejności auta z Niemiec i Austrii. Tu warto podkreślić różnice w cenach części zamiennych czy kosztach roboczogodzin. Natomiast połowa polskich aut uszkodzonych zostaje sprzedana zagranicę – kupują je Słowacy, Czesi, Łotysze, Litwini, Niemcy.
– Nasza firma działa na terenie całej Unii Europejskiej. My w polskim oddziale mamy klientów np. z Danii lub Cypru – opowiada W. Wesoły.
Platforma cartv.eu jest dostępna w kilku językach (w tym oczywiście w języku polskim). Klienci z całej Europy, dzwoniąc do oddziałów firmy, również obsługiwani są w wybranym przez siebie języku. W trzech oddziałach zatrudnionych jest blisko sto osób. W Warszawie zespół stale rośnie. Pracownicy firmy zajmują się obsługą klienta oraz pozyskiwaniem dostawców i odbiorców.
– Nasze cele to rozwijanie zespołu ds. obsługi klienta, co musi wynikać bezpośrednio z rosnącej liczby klientów – kończy dyrektor polskiego oddziału. – Nowa siedziba, którą mieliśmy okazję odwiedzić, to w pewnym sensie dowód, że firma rzeczywiście notuje znaczny rozwój nad Wisłą oraz buduje silną pozycję na krajowym rynku.
Więcej informacji na:www.cartv.eu
Kontakt: tel. 221609166
informacje@cartv.eu
Tekst i foto: Piotr Łukaszewicz
Komentarze (15)