Części i regeneracja

miesiąc temu  11.07.2019, ~ Administrator   

Materiał cierny – oryginał czy reszta świata?

Zdjęcie rozgrzanej tarczy hamulcowej podczas testu symulującego agresywną sportową jazdę

Klocek hamulcowy, który spełnia wymagania ECE-R90, niekoniecznie musi być tak dobry, jak... – i tu w kontrze do oryginału wielu pomyśli o zamienniku. Nie jest bowiem wcale oczywiste, że produkt przeznaczony na pierwszy montaż uszczęśliwi każdego. W autoryzowanych serwisach coraz częściej w miejsce produktów jakości OEM poleca się tańsze OES lub inne ekonomiczne propozycje.

Z jednej strony panuje raczej zgoda: pierwszorzędną maksymą w warsztatach powinno być przywrócenie pojazdu do fabrycznego stanu, a jakość części zamiennej powinna zawsze odpowiadać jakości części montowanej podczas seryjnej produkcji.
Gdy decydujemy się na kupno nowej części eksploatacyjnej, często pojawia się ten sam dylemat: jaki produkt wybrać? Oryginalny OES czy może jednak zamiennik (aftermarket). Jeśli zamiennik, to jakiego producenta? Pytanie to zasadnicze przy zakupie części zamiennej odpowiadającej za bezpieczeństwo!...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

GALERIA ZDJĘĆ

Komora badawcza podczas testów hałasu na stanowisku badawczym w dziale badań i rozwoju Lumag Sp. z o.o., producenta klocków Breck
Klocki Breck podczas testów alpejskich na Grossglockner
Porównianie jakości klocków różnych typów (1 – ocena najgorsza, 10 – ocena najlepsza)

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony