ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

ponad rok temu  26.03.2017, ~ Administrator   

PGM doradza w Ministerstwie Rozwoju

Polska Grupa Motoryzacyjna pełni funkcję doradczą w Zespole ds. Rozwoju Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, biorąc udział w jego posiedzeniach i pracach.

Podczas pierwszego posiedzenia zespołu (2 lutego br.) Polską Grupę Motoryzacyjną reprezentował jej prezes – Adam Sikorski. Skupiono się m.in. na omówieniu stanu przemysłu i rynku motoryzacyjnego w Polsce oraz przedstawieniu zagadnień, które zdaniem podmiotów doradczych powinny być przedmiotem prac zespołu. PGM zaproponowała trzy ważne postulaty: konieczność lepszego wykorzystania krajowego potencjału zakupowego dla polskich producentów części motoryzacyjnych, wprowadzenie homologacji krajowej/certyfikacji w celu wyeliminowania z rynku części o niesprawdzonej jakości oraz rozszerzenie programu INNOMOTO o narzędzia stymulujące fazę poprodukcyjną (sprzedaż, logistyka i marketing).
Zespół ds. Rozwoju Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego to organ powołany pod koniec 2016 r. przez ministra rozwoju i finansów w celu wymiany poglądów i opinii pomiędzy rządem a przedstawicielami branży motoryzacyjnej. Efektem jego działań ma być wprowadzenie zmian, które przyspieszą i ułatwią rozwój polskiego rynku motoryzacyjnego.
Warto podkreślić, że w ramach działalności Polskiej Grupy Motoryzacyjnej odbyła się też pierwsza wizyta studyjna w firmach członkowskich. W styczniu br. przedstawicie 14 polskich przedsiębiorstw zrzeszonych i współpracujących z PGM odwiedzili zakłady produkcyjne: PZL Sędziszów S.A. (producent filtrów), Gumat Róg, Pawlikowski S.j. (producent gumowych i gumowo-metalowych uszczelnień), Sanok Rubber Company S.A. (producent systemów antywibracyjnych i uszczelnień karoserii samochodów) oraz Splast (producent technicznych tworzyw termoplastycznych). Spotkania służyły przede wszystkim wzajemnej inspiracji i wymianie doświadczeń. Uczestnicy znaleźli wiele płaszczyzn do współpracy i wkrótce podejmą działania w tym kierunku.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony