Nowości produktowe

Warto wiedzieć

5 miesięcy temu  06.12.2018, ~ Administrator   

Pierwszy na świecie zakrzywiony zestaw wskaźników do kokpitu

Bosch wprowadza pierwszy na świecie zakrzywiony zestaw wskaźników do kokpitu seryjnie produkowanego pojazdu. To, co już dawno pojawiło się w domowych salonach i w smartfonie, trafia teraz do samochodów.

Czas płaskich wyświetlaczy w samochodach się skończyły. Wprowadzając pierwszy na świecie zakrzywiony zestaw wskaźników, Bosch prezentuje nowy wymiar kokpitów samochodowych – mówi Steffen Berns, szef działu Car Multimedia.

"Zakrzywiony“ zestaw wskaźników będzie miał swoją premierę w Innovision Cockpit w nowym VW Touaregu. Oznacza to, że Volkswagen zastępuje teraz analogową technologię wyświetlania swobodnie konfigurowanym, zakrzywionym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. W zależności od tego, co kierowca chce zobaczyć w danym momencie, ekran może wyświetlać duże mapy nawigacji, informacje dla kierowcy lub status systemów wspomagania. Sekretem ostrości i kontrastu wyświetlaczy jest nowy proces produkcyjny, dzięki czemu zestaw wskaźników odbija ponad cztery razy mniej światła, nawet w słońcu.

Jego skrzywienie naśladuje naturalną krzywiznę ludzkiego oka. W rezultacie kierowca może znacznie lepiej odbierać lampki kontrolne i sygnały ostrzegawcze, nawet na krawędzi ekranu. Daje to również wyraźną przewagę nad zakrzywionymi monitorami spotykanymi w salonach, gdzie tylko jedna osoba może siedzieć pod właściwym kątem widzenia. Natomiast zakrzywiony zestaw wskaźników w pojeździe jest zawsze optymalnie ustawiony do wzroku kierowcy.

Zakrzywiony zestaw wskaźników oznacza dla kierowcy lepszy komfort i większe bezpieczeństwo. Jednocześnie ten rodzaj wyświetlacza zapewnia producentom samochodów większą swobodę projektowania i więcej miejsca na tablicy rozdzielczej – mówi Berns.

W dzisiejszych czasach producenci samochodów coraz częściej unikają stosowania mechanicznych przełączników, pokręteł i regulatorów. W zamian oferują duże monitory, które stoją bardzo wysoko na liście wybieranych opcji – podobnie jak zakrzywiony zestaw wskaźników Bosch. Pod swoją powierzchnią kryje on dużą liczbę wyświetlaczy cyfrowych, zajmując prawie dwa centymetry mniej miejsca niż ekran bez zakrzywienia o porównywalnej wielkości.

Tagi: Bosch,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony