ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

ponad rok temu  29.03.2017, ~ Administrator   

Poduszka silnika = komfort w pojeździe

Lemforder. Poduszka silnika pojazdu Mercedes CLA

Poduszka silnika ma duży wpływ na komfort podróżowania samochodem. W nowych pojazdach możemy znaleźć m.in. poduszki hydrauliczne lub hydrauliczno-elektryczne.

Silnik nie jest umocowany do nadwozia auta na sztywno, lecz za pomocą elementów tłumiących drgania. W starych pojazdach była to poduszka metalowo-gumowa, jednak w miarę upływu czasu część ta ewoluowała. Dziś w nowych samochodach możemy znaleźć poduszki hydrauliczne oraz hydrauliczno-elektryczne. Inter Cars w swojej ofercie posiada produkty kilku dostawców pierwszomontażowych i aftermarketowych poduszek silnika: Febi, Hutchinson, Corteco, Lemforder, Fortuna Line, Yamato. Mają oni w asortymencie poduszki zarówno do aut ponad 20-letnich, jak i kilkuletnich oraz nowych.

Co proponują dostawcy
Przykładowo Hutchinson jest dostawcą pierwszomontażowym dla takich marek, jak: Peugeot, Citröen, Renault, Nissan, BMW, Ford, Volvo. Dzięki temu Inter Cars może zaoferować klientom artykuły o jakości OE. Przykładem takiej poduszki mogą być indeksy: HU586300, HU586624 – marki Ford i Volvo, HU586667 – marka Renault.
Następny dostawca Inter Cars, Lemforder, posiada bardzo szeroką ofertę poduszek silnika do parku samochodowego, jaki występuje w Polsce. Dostarcza on swoje produkty na linie montażowe m.in. takich producentów, jak: VW, Audi, BMW, Mercedes. Dzięki temu w asortymencie Inter Cars są referencje do aut z ostatnich lat produkcji, np.: LMI37294, LMI37429 – marka BMW; LMI37161 – marki VW, Audi, Skoda; LMI37539, LMI37739 – marka Mercedes.
Z kolei firma Febi dąży do tego, aby jej produkty spełniały wymagania części OE. Pomaga jej w tym długoletnie doświadczenie oraz stosowanie przy produkcji części zamiennych najnowocześniejszych technologii. W ofercie Inter Cars można znaleźć m.in. artykuły: FE43705, FE43703 – marka Audi, FE45589, FE45590 – marka BMW.

Oferta dla pojazdów azjatyckich i amerykańskich
W ostatnim czasie coraz lepiej rozpoznawalny na rynku staje się Yamato, który dynamicznie poszerza swój asortyment. W poprzednim roku do oferty Inter Cars wprowadzono 200 pozycji poduszek silnika przeznaczonych dla pojazdów azjatyckich. To jednak nie wszystko. W związku z licznymi zapytaniami asortyment spółki został również rozszerzony o poduszki silnika do pojazdów amerykańskich (ofertę Fortune Line powiększono o 30 pozycji).

Poduszki łączące, zwane potocznie lizakami
Specjaliści ds. produktu w Inter Cars otrzymują wiele pytań dotyczących poduszek łączących, typu torque mount, odpowiedzialnych za działanie sił dynamicznych. Ich żywotność w porównaniu z pozostałymi poduszkami silnika jest znacznie krótsza. Ten rodzaj łączników występuje zwykle w pojazdach z przednim napędem. Jedna tuleja przymocowana jest do silnika, a druga przykręcona do nadwozia. To bardzo istotny element zawieszenia silnika, który spełnia szereg funkcji, takich jak tłumienie drgań i hałasu przechodzących z silnika na nadwozie. Podczas pracy silnika ogranicza jego wychył do przodu i do tyłu. Jego zadaniem jest również zmniejszenie nacisku na pozostałe poduszki.

Co w przypadku uszkodzenia?
Kiedy dojdzie do uszkodzenia jednej z tulei, usłyszymy stuki, głośniejszą pracę jednostki napędowej oraz wibracje przechodzące na nadwozie. W trakcie prowadzenia pojazdu, gdy silnik jest obciążony, wibracje wyczujemy na każdym biegu przy tej samej wartości obrotów. Również podczas wzrostu obrotów możemy zaobserwować zbyt duże wychylenie silnika. Z czasem objawy zaczną narastać i przy gwałtownym wzroście obrotów lub przy gwałtownym odpuszczeniu pedału gazu usłyszymy niepokojące stukanie.
Po uszkodzeniu tego rodzaju poduszki nie możemy zwlekać z jej wymianą, gdyż pozostałe będą narażone na większe działanie sił dynamicznych. W przypadku gdy decydujemy się na poruszanie pojazdem z wadliwą poduszką silnika, możemy doprowadzić do szybszego zużycia pozostałych. W niedługim czasie będziemy musieli wydać znacznie większą kwotę. Uszkodzenia poduszki silnika mogą objawiać się również poprzez drgania lewarka dźwigni zmiany biegów lub drgania odczuwalne na kole kierownicy.
Aby uniknąć uszkodzeń, Inter Cars poleca tylko wyroby najwyższej jakości od najlepszych dostawców. To daje gwarancję satysfakcji i zadowolenia klienta, zaś także pewność, że produkt spełni jego oczekiwania, zaś bezpieczeństwo podróżowania autem nie zmieni się.
Pełen asortyment poduszek silnika znaleźć można w IC Katalogu Online. Informacje na ten temat uzyskać można również w filiach Inter Cars w całej Polsce.

Tomasz Mirowski, specjalista ds. produktu Inter Cars
Robert Kaczorek, specjalista ds. produktu Inter Cars

GALERIA ZDJĘĆ

Febi. Poduszka silnika Audi A5, Q5
Poduszka silnika (FZ91342) Chrysler Neon II, PT Cruiser 2.0/2.4 08.99-12.10
Poduszka silnika (I51087YMT) Nissan Qashqai I, X-Trail 1.6/2.0/2.5 02.07-

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony