ReklamaB1 - TTM

Instalacje gazowe

11 miesięcy temu  14.04.2017, ~ Administrator   

Użytkownicy pojazdów po konwersji paliwa – szanse i bariery dla rozwoju rynku

Samochód wyposażony w nowoczesną instalację jest rozwiązaniem ekologicznym, a w przypadku najnowszej instalacji Direct LiquiMax samochód nie zużywa benzyny – odpala od razu na gazie, co zapewnia dużo niższą emisję CO2 oraz cząstek stałych

Samochód wyposażony w nowoczesną instalację zasilania gazem jest rozwiązaniem ekologicznym. Nie obciąża środowiska z chwilą konwersji napędu. Potem? Bywa różnie, bo najsłabszym ogniwem jest zmotoryzowany, co niewątpliwie stanowi wodę na młyn przeciwników autogazu.

Według danych Polskiej Izby Gazu Płynnego wartość naszego rynku LPG stanowi zaledwie 5% wartości polskiego rynku paliw konwencjonalnych (ON i benzyny), acz pod względem cenowym autogaz nadal nie ma sobie równych. Tym bardziej zaskakujący wydawać się może fakt, że udział samochodów z instalacją gazową ciągle nie stanowi znacznej części na rodzimym rynku motoryzacyjnym. 
Co więcej, okazuje się, że bariery, jak np. niezbyt dynamicznie rozwijająca się infrastruktura tankująca czy obawy związane ze wzrostem akcyzy, nie są wcale kluczowe podczas podejmowania decyzji o instalacji autogazu. Czy więc pokusa montażu takiej instalacji...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony