Części i regeneracja

3 miesiące temu  12.06.2019, ~ Administrator   

Wymiana układu hamulcowego

Produkty marki Quaro poddawane są wymagającym testom sprawnościowym w procesie produkcji oraz testom obciążeniowym w procesie postprodukcyjnym

Strona 2 z 2

Czynniki, które kierowca samodzielnie może zaobserwować i które wskazują na zużycie układu hamulcowego, to m.in.:
- odczuwalne drżenie kierownicy, 
- pulsowanie pedału hamulca,
- „piski” dochodzące z okolic kół,
- gwałtowny wzrost temperatury układu hamulcowego, wyczuwalny przez kierowcę, w okolicach kół przednich pojazdu.

Jakość i trwałość
Jakość części układu hamulcowego dotyczy zarówno precyzji wykonania, jak i użytych do produkcji materiałów. Jak wykazały specjalistyczne badania, wykonane na dystansie 15 tys. km i przeprowadzone przez niezależnych ekspertów (Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń z Radomia), tarcze Quaro – których wyłącznym dystrybutorem jest Auto Partner SA – charakteryzują się największą grubością spośród tarcz poddanych analizie technicznej.

W wyniku przeprowadzonego badania grubość tarcz Quaro po przejechaniu 15 tys. km zmniejszyła się o zaledwie 1 milimetr. Układy hamulcowe tej marki charakteryzują się również niskim biciem osiowym – zanotowano odchylenie o wartości rzędu 0,01 mm. Trwałość zestawów hamulcowych zależy w dużej mierze od sposobu eksploatacji pojazdu. Płynna i spokojna jazda, unikanie gwałtownego przyspieszania i równie gwałtownego hamowania, delikatne używanie hamulca, tzw. hamowanie silnikiem, znacząco wpływają na wydłużenie resursów układu hamulcowego.

Warto pamiętać, że nie tylko jakość części i styl jazdy kierowcy wpływają na czas eksploatacji tarczy i klocków, znaczenie mają także konstrukcja samochodu i jego obciążenie. Przykładowo pojazdy ze skrzynią automatyczną wykazują szybsze zużycie układu hamulcowego niż w te ze skrzynią manualną.

Decydując się na wymianę elementów układu hamulcowego, warto wziąć pod uwagę częstotliwość i sposób, w jaki użytkowany jest pojazd mechaniczny

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ wiktor22 1 2 miesiące temu U mnie sie szykują klocki i tarcze do wymiany, mam już zamówiony kpl oe delphi bo wytrzymają dłużej i można ruszać na urlop do Włoch.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony