ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

ponad rok temu  12.02.2018, ~ Administrator   

Zainteresowani Polską – prezentacje firm podczas Aftermarket Congress (2)

Na chwilę jeszcze powróćmy na zorganizowaną w listopadzie przez branżowe czasopismo „Parts” konferencję poświęconą branży części zamiennych Aftermarket Congress we włoskim Sorrento. W poprzednim numerze przedstawiliśmy ofertę kilku firm produkujących części samochodowe, przedstawionych podczas kongresu. Dziś kontynuujemy prezentację. 

Zapraszamy do poznania oferty firm Original Birth, SERMEC i 4seasons, które nie tylko produkują części, zajmują się też regeneracją. Na kongresie był także czas na prezentację bodaj najważniejszego wydarzenia branży warsztatowej na świecie, które odbędzie się (z pewnością z naszym udziałem) we wrześniu we Frankfurcie.

Original Birth
Części w doskonałej formie – takim hasłem reklamuje się ten włoski producent części i akcesoriów samochodowych. Dostarcza m.in. wahacze, przeguby kulowe, kołnierze termostatu, zestawy łańcucha rozrządu, przewody paliwowe, mocowania skrzyni biegów, piasty kół oraz dziesiątki innych, mniejszych i większych, akcesoriów motoryzacyjnych. Firma specjalizuje się w produkcji elementów gumowych i plastikowych.
– W naszej firmie wychodzimy z założenia, że europejscy producenci wciąż mają ogromną możliwość, by być konkurencyjnymi na światowych rynkach – mówił podczas prezentacji Rodolfo Delinavelli, przedstawiciel firmy Original Birth. – Nasze atuty to wiedza i doświadczenie. W Europie mamy know-how. A wszyscy wiemy, że głównym oczekiwaniem klientów wobec produktu jest wysoka jakość.
Original Birth działa od 38 lat. Jak podkreślał przedstawiciel firmy, to 38 lat ciągłych poszukiwań innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości przy wykorzystaniu najnowszych technologii. 
– Zaawansowany know-how Original Birth pozwala na produkcję najnowszej generacji piast kół z zintegrowanymi czujnikami ABS i pierścieniami magnetycznymi – opowiada przedstawiciel firmy.
Wiele wskazuje na to, że klienci rzeczywiście doceniają jakość, a najlepiej świadczy o tym 7,5 miliona  części sprzedawanych każdego roku. Części powstają w zakładzie produkcyjnym o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych. Stąd trafiają do dystrybutorów w 65 krajach na 5 kontynentach.
W katalogu firmy znajdziemy 12,5 tysiąca referencji. Producent z Włoch wspiera swoich dystrybutorów m.in. poprzez działania reklamowe, doradztwo. Ciekawą opcją jest możliwość stworzenia własnej etykiety. Dystrybutor w danym kraju może sprzedawać części pod własną marką. Produkty firmy sklasyfikowane są w katalogu Tec Doc. Original Birth chwali się też licznymi certyfikatami ISO.
Ważnym atutem firmy jest własny magazyn materiałów do produkcji części i akcesoriów, mieszczący blisko 2 tysiące kontenerów. Pozwala to wszystkim działom z produkcji bardzo sprawnie odpowiadać na zapotrzebowanie klientów.

SERMEC
– Mój pradziadek założył firmę w 1896 roku – tak prezentację marki SERMEC rozpoczął Giovanni Ricci. Firma, która specjalizuje się w częściach do układów przeniesienia napędu, należy do grupy Ricci Industries. Marka SERMEC istnieje natomiast od 1992 roku i jest uznawana za najbardziej innowacyjną w całej grupie. 
– Głównym atutem firmy są niezawodne, dopracowane, kompletne procesy regeneracji elementów układu napędowego, przeniesienia napędu i podwozia nowoczesnych pojazdów – podkreślał prelegent.
W ofercie firmy i całej grupy są też nowe części do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarówek, autobusów, pojazdów specjalnych. 
– Wspieramy w sprzedaży i posprzedażowej obsłudze największe firmy dostarczające części na pierwszy montaż, takie jak ZF, Voith czy Meritor – powiedział podczas prezentacji Giovanni Ricci.
Firma może pochwalić się wysoką pozycją w branży regeneracji w Europie. Drugie życie dostają tu m.in. części zamienne do elektrycznego wspomagania układu kierowniczego (EPS), pompy wody, mechanizmy różnicowe, kolumny kierownicze, amortyzatory, sprzęgła, a nawet całe ręczne i automatyczne skrzynie biegów.
Przedstawiciel marki przekonuje, że regeneracja w wykonaniu inżynierów tej firmy nie ogranicza się do wymiany części zamiennych. Każdy element poddawany jest szczegółowej analizie w ramach tzw. inżynierii odwrotnej. 
– Dążenie do doskonałości poprzez przeprojektowanie tego, co jest perfekcyjne, jest wyzwaniem, które napędza nasz zespół. Poszukujemy też niezawodnych partnerów o nietypowej i zaawansowanej wizji rynku wtórnego – to jedna z licznych dewiz firmy.
Głównym odbiorcą części firmy SERMEC jest rynek niemiecki. Co jest dla tej marki szczególnym powodem do dumy, wspiera ona zespoły startujące w przeprowadzanych w Europie wyścigach ciężarówek. Wsparcie to dotyczy elementów układu napędowego i przeniesienia napędu. 

4seasons
Ta marka jest znana części polskich klientów. Figuruje m.in. na liście producentów Inter Cars. W ofercie firmy są części zamienne, elementy naprawcze i akcesoria związane z kontrolą temperatury. 
– Katalog naszych produktów pokrywa większość rynku w Europie, ale dostarczamy też produkty na rynki azjatyckie i amerykańskie. Dobry serwis i szybkie dostawy są dla nas kluczowymi wartościami. Głównymi kierunkami eksportowymi są: Hiszpania, Francja, Grecja, kilka krajów północnej Afryki. W Polsce też mamy kilku klientów, ale na pewno chcemy znaleźć kolejnych dystrybutorów – mówił Enrico Carleschi, przedstawiciel firmy, która powstała we Włoszech 20 lat temu.
4seasons produkuje części zamienne do układów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Są to m.in. osuszacze klimatyzacji, zestawy węży, cewki kompresorów, uszczelnienia, elementy montażowe, wentylatory, łożyska, elementy naprawcze przewodów klimatyzacji. Jest też jednym z największych na świecie podmiotów zajmujących się regeneracją sprężarek klimatyzacji.
– Fakt, że jesteśmy nie tylko dystrybutorem produktów, ale przede wszystkim ich producentem, obliguje nas do dbania o najwyższą jakość na każdym etapie: od projektu po dostarczenie klientowi. Nasi klienci mogą być spokojni o jakość produktu – zanim zostanie sprzedany, jest wielokrotnie testowany i sprawdzany – podkreślają przedstawiciele firmy.
4seasons jest oddziałem Standard Motor Products Inc. Część produktów tej marki jest dostępna w Inter Carsie, inne za pośrednictwem tego dystrybutora można zamówić bezpośrednio u producenta.

Automechanika Frankfurt
Podczas prezentacji firm na Aftermarket Congress swoją wizytówkę przedstawił także organizator targów z cyklu Automechanika, skupiając się na zbliżającej się edycji we Frankfurcie (11-15 września).
Automechanika to cykl targów branży warsztatowej i części zamiennych. Odbywają się one w 15 państwach na całym świecie (17 wydarzeń). Jednym z najważniejszych wydarzeń jest wspomniana edycja we Frankfurcie (drugim są targi w Szanghaju), odbywająca się co 2 lata. O skali wydarzenia doskonale świadczą liczby. Dla przykładu – edycja z 2016 roku to 133 tysiące gości ze 170 państw. Swoją ofertę zaprezentowało 4843 firmy.
W tym roku będzie miała miejsce 25. edycja targów Automechanika Frankfurt. Jubileusz przyniesie pewne nowości. W nowej hali (numer 12) na targowych gości będzie czekać wystawa klasycznych aut oraz strefa Reifen, w całości poświęcona branży oponiarskiej.
– Sami jako organizatorzy już nie możemy doczekać się tych nowości – mówił Donald Wich, przedstawiciel Messe Frankfurt Italia.
Podkreślał, że na wszystkich targach w różnych częściach świata wystawcy podzieleni są w większości na takie same sektory. Są to Parts & Components – części zamienne, Electronics & Systems – systemy elektroniczne i elektryczne, Repair & Maintenance – wyposażenie warsztatów samochodowych, Accessories & Customizing – akcesoria samochodowe, Dealer & Workshop-Management – oprogramowanie komputerowe oraz systemy mobilne dla branży motoryzacyjnej, Car Wash, Care & Reconditioning – wyposażenie myjni, sprzęt i materiały do obsługi klimatyzacji samochodowej, infrastruktura oraz stacje ładowania pojazdów, Alternative Drive Systems & Digital Solutions (Tomorrow’s Service & Mobility) – elektromobilność i alternatywne systemy napędowe, systemy bezpieczeństwa (ABS, ESP itp.), innowacyjne technologie warsztatowe, drukowanie 3D części zamiennych.

Redakcja
Fot. M. Giecewicz

GALERIA ZDJĘĆ

Rodolfo Delinavelli, przedstawiciel Original Birth, z wielkim entuzjazmem opowiadał o zaletach firmy
– Mój pradziadek założył firmę w 1896 roku – tak prezentację marki Sermec rozpoczął Giovanni Ricci (drugi od prawej)
– Katalog naszych produktów pokrywa większość rynku w Europie, ale dostarczamy też produkty na rynki azjatyckie i amerykańskie – mówił Enrico Carleschi, przedstawiciel 4seasons
– W tym roku odbędzie się 25. edycja targów Automechanika Frankfurt – mówił Donald Wich, przedstawiciel Messe Frankfurt Italia

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony