ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

7 miesięcy temu  18.02.2019, ~ Administrator   

Filtracja oleju – budowa filtra, wykorzystywane surowce, prawidłowy montaż

Przykładowy wykres pomiaru skuteczności filtracji

Strona 2 z 2

Przekrój filtra olejowego spin-on

- W jaki sposób mierzy się dokładność filtracji poszczególnych filtrów? Jak przeprowadzane są testy i badania laboratoryjne?
Dokładność filtracji bada się, porównując zanieczyszczenia oleju przed filtrem i po filtrze na specjalnie skonstruowanym, przeznaczonym do tego celu stanowisku badawczym. Olej jest w kontrolowany sposób zanieczyszczany specjalnymi dodatkami, które odzwierciedlają te występujące w rzeczywistości. Oprócz ilości zanieczyszczeń specjalne czujniki optyczne analizują również ich rozmiar, co pozwala bardzo dokładnie określić skuteczność filtracji w rozbiciu na frakcje.

- Przechowywanie i ocena przy zakupie?
Wnętrze filtra stanowi plisowany papier. Same boczne uszczelnienia mogą się zdeformować. Dlatego istotna jest wilgotność powietrza. Najniższą temperaturą do ich magazynowania jest przedział 8-10°C. Zazwyczaj filtry pakowane są w pudełko. Rzadziej dodatkowo w folię, co jest jednak znacznie bardziej korzystne dla produktu. Przy wyborze panelowych filtrów powietrza należy zwracać uwagę, czy plisy nie są zdeformowane i porozrywane, czy na całej powierzchni oblane są poliuretanem i jaki jest stan uszczelki. Zamontowanie uszkodzonego filtra wiąże się z nieszczelnościami, przez które powietrze przedostaje się chętniej niż przez powierzchnię filtracyjną.

Na pytania odpowiada: Grzegorz Tomasik, dyrektor produkcji PZL Sędziszów S.A.

Grzegorz Tomasik, 
dyrektor produkcji PZL Sędziszów S.A.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony