ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  06.01.2018, ~ Administrator   

Dziś rusza Dakar. Team Peugeot-TOTAL ma coś do udowodnienia

W sobotę, 6 stycznia, rozpocznie się jubileuszowa 40. edycja Rajdu Dakar. W tym prestiżowym dla świata motorsportu wydarzeniu team Peugeot-TOTAL ma coś do udowodnienia!

Historia Rajdu Paryż-Dakar rozpoczęła się w 1979 roku. Udział w nim stanowi ogromne wyzwanie nie tylko dla zawodników, ale też dla konstruktorów jednostek napędowych, jak i samych samochodów. Zmienne warunki panujące na trasie - począwszy od asfaltowych dróg w Europie, przeprawę promową przez Morze Śródziemne, na pustynnych bezdrożach kończąc - wymagały od wszystkich solidnego przygotowania i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nic więc dziwnego, że przez kolejne lata przyciągał on coraz więcej widzów z całego świata.

Dla wielu fanów motorsportu magia Rajdu Dakar to przede wszystkim marzenia o przeżyciu niepowtarzalnej przygody. Dla nas, jako producentów środków smarnych, to bardziej przyziemne wyzwanie - przygotowanie samochodu do rajdu pochłania tysiące godzin pracy spędzonych w laboratoriach i podczas testów drogowych. Nie zawsze udaje się wszystkim dojechać do mety, ale zdobyte w ten sposób doświadczenia są niezwykle cenne, przede wszystkim przy opracowywaniu olejów silnikowych i przekładniowych przeznaczonych do zastosowania w „zwykłych samochodach” - mówi Ewa Kalinowska, dyrektor marketingu i badań rynkowych w TOTAL Polska.

Marka TOTAL od początku aktywnie uczestniczy w Rajdzie, nawet mimo decyzji o przeniesieniu całego wydarzenia do Ameryki Południowej w 2008 roku. Przed rokiem, w klasyfikacji generalnej, trzy pierwsze miejsce wywalczyły załogi Peugeot-TOTAL. W dużym stopniu do niezawodności samochodów przyczynił się olej silnikowy TOTAL Quartz.

To historyczny dla nas sukces, ale jeszcze większą sztuką będzie go powtórzyć. W tym roku zespół Peugeot-TOTAL wystartuje w nowych egzemplarzach modelu 3008 DKR Maxi. W porównaniu do poprzedniego sezonu zmodyfikowano je pod kątem wyższych osiągów, co też stawiało przed nami kolejne wyzwania. Bazę wciąż stanowi doskonale znany wszystkim kierowcom olej silnikowy TOTAL Quartz. Przyjęte przez nas założenia zostały już pozytywnie zweryfikowane w trakcie ekstremalnych testów obejmujących ponad 18 tysięcy kilometrów. Najważniejszy egzamin wciąż jednak przed nami - dodaje Andrzej Husiatyński, doradca techniczny TOTAL Polska.

40. edycja Rajdu Dakar rozpocznie się w sobotę, 6 stycznia, w Limie w Peru. Po 14 odcinkach o łącznej długości ponad 9 tys. kilometrów, zawodnicy startujący także na motocyklach, quadach i w pojazdach ciężarowych dojadą do mety w Cordobie w Argentynie.

Tagi: Dakar, TOTAL,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony