Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

11 miesięcy temu  31.07.2017, ~ Administrator   

Zwiększony pobór oleju w nowych silnikach Diesla

Zwiększony pobór oleju w nowych silnikach Diesla? Powód: niewłaściwa jakość oleju na pierwszy montaż, za niska temperatura oleju, wygładzenie ścian cylindra. Silniki nie wkręcają się na obroty, a pierścienie tłokowe nie uszczelniają właściwie ścianek cylindra.

Zapraszamy do zapoznania się z poradą Xenum Polska specjalnie dla Czytelników naszego portalu

Pobór oleju wzrasta, ponieważ na ściankach cylindra i w rowkach pierścieni odkładają się żywice i nagary. Również zwór EGR przepuści część par oleju do układu dolotowego co drastycznie zanieczyszcza kolektor i klapy wirowe..

Dodaj Xenum M-Flush na każde 3 do 6 litra starego oleju oraz dodaj Xenum Complex Diesel System Cleaner do zawartości zbiornika. Napełnij nowy filtr paliwa Xenum X-Flush, uruchom silnik na wolnych obrotach na 60 minut a co około 5 minut zwiększ obroty do 3000 obr/min. Następnie wymień filtr oleju i zalej nowy olej, dodając do niego jedno opakowanie Xenum MoX-G/Super-G.

Zamknij dolot powietrza do układu dolotowego dyszą (taka jak w urzadzeniu I-Flux), zamknięta do 75%. By wytworzyć najlepszą i najlepiej nasyconą mieszankę wtryskuj dozami Xenum Intake Pro przy 2.500 min ¹ do układu dolotowego poprzez dyszę, podczas gdy w oleju jest Xenum M-Flush.

UWAGA: Prędkość obrotowa może drastycznie wzrosnąć!

Jeśli poziom oleju w skrzyni korbowej jest za wysoki - odepnij odmę! Jeżeli, mimo założonej i wyregulowanej dyszy, obroty zaczną wzrastać należy przytkać dolot powietrza aż do uzyskania pożądanych obrotów. Nigdy nie używaj ręki ani żadnego materiału/szmaty.

Wykonaj jazdę testową ± 20 km zachowując obroty 3,000 and 3,500 min¹.

Aby zapobiec na przyszłość tym przypadłościom dodawaj zawsze Xenum Complex Diesel System Cleaner do zbiornika oraz Xenum MoX-G do nowego oleju przy każdym serwisie.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 7
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Ucho 3 11 miesięcy temu Z serii kupuj i dolega oczywiście tylko u nas haha
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ maniek 2 11 miesięcy temuocena: 100%  bez przesady. To jakiś nonsens
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ dunajec 1 11 miesięcy temuocena: 100%  W czasie pracy silnika zrób trzy kółka ręką na masce i siedem okrążeń wokół auta w prawo a potem siedem w lewo, następnie po dwa przysiady przed każdym reflektorem zachowują kolejność prawy, lewy. W ten sposób uzyskasz zwiększenie mocy o 2KM i czysty silnik ąż do śmierci technicznej.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony