Instalacje gazowe

Instalacje gazowe

Pojazdy użytkowe

Serwis Pojazdów Użytkowych

10 miesięcy temu  24.11.2017, ~ Administrator   

IVECO rozwija zastosowanie LNG w transporcie dalekobieżnym

Fot. IVECO

Strona 1 z 2

Strategia firmy IVECO, zmierzająca do dalszego rozwoju zastosowania LNG (skroplonego gazu ziemnego) jako alternatywy dla oleju napędowego w transporcie dalekobieżnym, znajduje potwierdzenie w wynikach badań opublikowanych przez niemieckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej.

Niemieckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) opublikowało „Inicjatywę na rzecz przyjaznego dla środowiska transportu drogowego” („Initiative klimafreundlicher Strassengüterverkehr”), której celem jest osiągnięcie przez ten kraj w ramach działań na rzecz klimatu redukcji łącznej emisji gazów cieplarnianych o 95% do 2050 roku oraz redukcji emisji pochodzących z transportu o 42% do 2030 roku, w odniesieniu do wartości z 1990 roku. Osiągnięcie tego celu będzie wymagało niemal całkowitej dekarbonizacji branży transportowej.

BMVI Roadmap skupia się na samochodach ciężarowych i rozważa opłacalność zastosowania gazu ziemnego, wodorowych ogniw paliwowych oraz paliw płynnych na bazie energii elektrycznej jako rozwiązań mających na celu osiągnięcie zrównoważonego transportu. Jest to koncepcja spójna ze strategią firmy IVECO na rzecz zrównoważonego transportu, zgodnie z którą skroplony gaz ziemny (LNG) jest najlepszym rozwiązaniem dla transportu długodystansowego w krótkiej perspektywie. Opracowanie wskazuje na LNG jako jedyną na masowym rynku alternatywę dla oleju napędowego do momentu wprowadzenia systemów ogniw paliwowych zasilanych wodorem około roku 2030, po których na rynek wejdą paliwa płynne na bazie energii elektrycznej.

Po niedawnym przedłużeniu ulgi podatkowej na gaz ziemny do 2026 roku – zwiększającym jeszcze bardziej bezpieczeństwo inwestycji – omawiane studium stanowi logiczny krok naprzód i zapowiada spójne działania na rzecz zmiany w tym sektorze. Zgodnie z prognozami zawartymi w studium BMVI, do roku 2030 zostanie sprzedanych 50 tysięcy ciężarówek dalekobieżnych z napędem alternatywnym, z czego tysiąc będzie objętych programem motywacyjnym, który ma zostać ogłoszony wkrótce.

Studium BMVI jest zbieżne z wizją przyszłości tego sektora reprezentowaną przez firmę IVECO: gaz ziemny to kolejny krok na drodze do zrównoważonego transportu. W ciągu ostatnich 20 lat firma IVECO stała się pionierem alternatywnych napędów – na gaz ziemny, elektrycznego i hybrydowego – i jest dziś uważana za lidera w tym sektorze. W tym roku NGV Global, międzynarodowe stowarzyszenie działające na rzecz pojazdów na gaz ziemny, przyznało firmie IVECO nagrodę „NGV Global Industry Champion” za zaangażowanie na rzecz sektora pojazdów na gaz ziemny i za wysiłki na rzecz rozwoju rynków sprężonego gazu ziemnego (CNG) i skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony