ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Układ hamulcowy

Części i regeneracja

Układ hamulcowy

11 miesięcy temu  19.04.2018, ~ Administrator   

Brembo: pozycja lidera potwierdzona zwycięstwami
Strona 1 z 3

Wraz ze zdobyciem mistrzowskich tytułów w wyścigach F1, NASCAR, World Endurance Championship, Le Mans, MotoGP World Superbike - Brembo, światowy lider i uznany innowator w technologii hamulców, potwierdza wiodącą pozycję w technologii sportów wyścigowych roku 2017. ​

Czterdzieści dwa lata temu w Brembo świętowaliśmy pierwsze mistrzostwo świata po tym, jak w roku 1975 Niki Lauda wygrał swoją pierwszą koronę F1 ścigając się w Ferrari. W 2017 r. Brembo ponownie zapewnia hamowanie podczas mistrzostw F1, kiedy to ekipy wyposażone w hamulce Brembo wygrywają wszystkie 21 wyścigów rozegranych tego roku.

Oznacza to 23 tytuły mistrza świata kierowców i 27 tytułów mistrza świata konstruktorów w ciągu ubiegłych 42 lat.

Wraz z Furniture Row Racing i Martinem Truexem Jr., ekipa Brembo zapewniła sobie mistrzostwo NASCAR hamując Toyotę Camry Furniture Row Racing z numerem 78. Truex wygrał w tym sezonie osiem wyścigów, wliczając w to sezon finałowy na torze Miami-Homestead Speedway.

Decydującym dla Truexa i Brembo wyścigiem był Martinsville (znany jako “Paperclip”), najcięższy dla hamulców wyścig na liście NASCAR, gdzie Turex zdobył najlepsze w swojej karierze drugie miejsce. W rezultacie Turex zakończył sezon wygrywając na torze Miami-Homestead Speedway. ​

Gdy ktoś mówi o Brembo, na myśl przychodzą od razu wyścigi samochodowe i jest to prawidłowa reakcja. W roku 2017 Brembo zdobyła swoje 25. całkowite zwycięstwo w ciągu 25 lat, kiedy to po 24-godzinnym wyścigu Le Mans oznakowane numer 2 Porsche 919 Hybrid zajęło miejsce na podium.

Co więcej, ekipy wyposażone w komponenty Brembo zdobyły mistrzostwa w zawodach LMP2 Oreca, GTE-Pro Aston Martin i GTE-Am Ferrari.

Mieliśmy kolejny, bardzo mocny rok na światowych wyścigach - powiedział Dan Sandberg, Prezes Zarządu i CEO spółki Brembo North America. - Jesteśmy dumni ze zdobycia mistrzostwa NASCAR Monster Energy jako wybrany partner dostarczający hamulce do Toyoty Camry Furniture Row nr 78 Martina Turexa. Od wymagającej, szutrowej nawierzchni wyścigu Baja poprzez F1 aż po mordercze, wymagające wytrzymałości zawody, takie jak Le Mans, Brembo dostarczała wyposażenie ekipom stającym na podium częściej niż jakakolwiek inna marka hamulców.

Dziesiątki innych sportowych ekip samochodowych jeżdżących z hamulcami Brembo Racing zdobyło tytuły mistrzowskie w roku 2017, łącznie z FIA World Endurance Championship (WEC), gdzie klasę LMP1 wygrało Porsche 919 Hybrid z numerem 2, LMP2 Vaillante Rebellion.

Tagi: Brembo,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony