ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Ogumienie

Ogumienie

Inne

ponad rok temu  13.11.2017, ~ Bartłomiej Ryś   

Kalendarz Pirelli 2018 Tima Walkera zaprezentowany w Nowym Jorku
Strona 1 z 3

Kalendarz Pirelli 2018, Tima Walkera, został zaprezentowany w Manhattan Center w Nowym Jorku. Do 45. edycji Kalendarza, do której zdjęcia odbyły się w Londynie w maju tego roku, brytyjski fotograf zastosował swój niepowtarzalny styl ekstrawaganckich inscenizacji i romantycznych motywów, by powrócić do jednej z klasycznych opowieści brytyjskiej literatury: "Alicja w Krainie Czarów". Jego inspiracją była nie tylko fantastyczna historia Lewisa Carrolla, ale przede wszystkim ilustracje do pierwszej edycji z 1865 r., których stworzenie sam Carroll powierzył Johnowi Tennielowi. W kalendarzu Pirelli 2018 Tima Walkera pojawiły się w postaci 28 ujęć stworzonych w oparciu o 20 różnych i niezwykłych inscenizacji nowej, wyjątkowej Krainy Czarów.

"Alicja była opowiadana tak wiele razy", powiedział Tim Walker, "i myślę, że chciałem wrócić za Lewisem Carrollem do źródła wyobraźni, aby móc opowiedzieć ją jeszcze raz od samego początku. Chciałem znaleźć inny i oryginalny punkt widzenia".

Aby przekazać swoją koncepcję przygód „Alicji w Krainie Czarów”, Walker przedstawił obsadę 18 osobowości, zarówno znanych, jak i przyszłych w tym muzyków, aktorów, modelek i działaczy politycznych. Wśród nich sudańsko-australijska modelka Adut Akech, ghanijsko-brytyjska modelka i działaczka feministyczna Adwoa Aboah, model senegalsko-niemieckiego pochodzenia Alpha Dia, benińsko-amerykański aktor i model Djimon Hounsou, modelka południowosudańsko-australijskiego pochodzenia Duckie Thot, gambijska aktywistka na rzecz praw kobiet Jaha Dukureh, brytyjski model King Owusu, amerykański raper i wokalista Lil Yachty, meksykańsko-kenijska aktorka Lupita Nyong’o, brytyjska supermodelka i aktorka Naomi Campbell, amerykański aktor, drag queen, osobowość telewizyjna i wokalista/autor tekstów RuPaul, amerykańska aktorka Sasha Lane, amerykański raper, wokalista, autor piosenek, aktor, producent muzyczny i przedsiębiorca Sean “Diddy” Combs, amerykańska modelka Slick Woods, południowoafrykańska modelka i prawniczka Thando Hopa, amerykańska aktorka, komiczka, autorka i prowadząca program telewizyjny Whoopi Goldberg, brytyjski model Wilson Oryema i brytyjska stylistka mody, projektantka i wokalistka Zoe Bedeaux.

Wszyscy oni tworzą w pełni czarnoskórą obsadę po raz drugi po tym, jak w Kalendarzu Pirelli z 1987 roku, brytyjski fotograf Terence Donovan sportretował pięć pięknych czarnych kobiet, w tym szesnastoletnią Naomi Campbell oraz modelkę, pisarkę i aktywistkę Waris Dirie.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony