ReklamaB1 - tiretechnology Mirek 11.02-06.03 dział ogumienie

Ogumienie

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  18.01.2018, ~ Administrator   

Mercedes PRO działa już w Polsce
Strona 1 z 2

Mercedes-Benz Vans wkracza do świata łączności i usług flotowych: dzięki kompaktowemu Adapterowi Mercedes PRO, polscy klienci już teraz mogą skorzystać z pierwszych usług przeznaczonych dla flot samochodów dostawczych. Po podłączeniu Adaptera w pojeździe, w gnieździe OBD II, urządzenie łączy się ze smartfonem kierowcy, za pośrednictwem którego przesyła informacje do menedżera floty. Dzięki tej internetowej usłudze menedżer floty jest w kontakcie ze wszystkimi pojazdami i kierowcami we flocie. Adapter Mercedes PRO jest początkowo dostępny dla Vito i Sprintera na 19 europejskich rynkach, do których wkrótce dołączą kolejne kraje.

Za pomocą Adaptera Mercedes PRO można zarządzać flotą przez Internet oraz praktycznie w czasie rzeczywistym odczytywać informacje o pojeździe: takie jak jego lokalizacja, poziom paliwa w baku czy czas pozostały do przeglądu. Kierowca natomiast komunikuje się z menedżerem floty poprzez aplikację Mercedes PRO Adapter, którą instaluje na swoim telefonie z Androidem lub iOS. Efektywna interakcja pomiędzy menedżerem floty a kierowcami, jak również zoptymalizowane wysyłanie zleceń pozwalają klientom flotowym - od najmniejszych firm aż po te dysponujące flotami średniej wielkości - znacznie ulepszyć planowanie zleceń i tras. Poza tym, rozwiązanie to zmniejsza nakłady pracy związane z analizą biznesową. Już teraz planowane są kolejne usługi w ramach Mercedes PRO connect oraz poszerzenie oferty o inne typoszeregi samochodów, a także fabryczny montaż tego rozwiązania.

Dostęp do pierwszych usług łączności flotowej

– Adapter Mercedes PRO daje naszym klientom dostęp do nowoczesnych rozwiązań łączności flotowej. Te usługi znacznie odciążają menedżera floty i pozwalają na redukcję kosztów. Poza tym umożliwiają też optymalne zaplanowanie pracy kierowcy i pojazdu. To oznacza konkretne korzyści dla klientów, którzy mogą wydajniej i bardziej profesjonalnie korzystać z istniejącej floty Vito i Sprinterów i jej możliwości technicznych. W przyszłości chcemy dostosowywać nasze usługi Mercedes PRO connect do potrzeb naszych klientów i wraz z nimi stale rozwijać i optymalizować nasze portfolio – powiedział Björn Sack, kierownik projektu Connectivity Mercedes-Benz Vans.

Wszystko pod ręką - od stanu pojazdu po ewidencję przebiegu pojazdu

Dzięki przejrzystemu i łatwemu w obsłudze Narzędziu do Zarządzania Pojazdami, menedżer floty w szybki i prosty sposób zyskuje wgląd w jej stan. Obecnie, w momencie wejścia na rynek Adaptera Mercedes PRO, oferta Mercedes PRO connect obejmuje pięć podstawowych usług: status pojazdu, logistykę pojazdu, komunikację flotową, zarządzanie przeglądami oraz elektroniczną książkę jazd. (1) Status pojazdu wyświetla wszystkie istotne dane dotyczące samochodu, takie jak jego wykorzystanie w danym czasie. Zintegrowane ostrzeżenia dla pojazdów pomagają zminimalizować czas przestojów. Z kolei (2) logistyka pojazdu obejmuje lokalizację samochodu niemal w czasie rzeczywistym; umożliwia też wyświetlanie i ustawianie za pomocą GPS obszarów, których dany pojazd ma nie opuszczać lub do nich nie wjeżdżać (geofencing). Kolejny parametr, (3) komunikacja flotowa oferuje możliwość przesyłania wiadomości, adresów oraz kontaktów pomiędzy Narzędziem do Zarządzania Pojazdami oraz aplikacją Mercedes PRO Adapter. Informacje o zbliżających się czynnościach serwisowych ułatwiają natomiast (4) zarządzanie przeglądami. Wreszcie, (5) elektroniczna książka jazd umożliwia automatyczną rejestrację kursów oraz odległości, oddzielnie dla przejazdów służbowych i prywatnych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony