ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Ogumienie

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  15.12.2017, ~ Administrator   

Mikołaj nie może się spóźnić [TRANSPORT]

Według danych z 2016 roku, zamawianie produktów online to jeden z najpopularniejszych sposobów na bezstresowe Święta, z którego korzysta 23 proc. Polaków. Z tego względu firmy logistyczne będą miały mnóstwo pracy – od przyjęcia po dostarczenie produktów. Co mogą zrobić, by przyspieszyć dostawę?

Jak co roku o tej porze nastał czas przedświątecznych zakupów. Kumulacja zamówień online produktów prowadzi do nagromadzenia przesyłek oczekujących dostawy i powoduje opóźnienia. W związku z tym pojawia się zagrożenie, że część towarów dotrze do nowych posiadaczy dopiero po Bożym Narodzeniu. Aby temu zapobiec, niezbędne są rozwiązania telematyczne, czyli aplikacje i usługi, które pozwolą zoptymalizować proces dostarczania przesyłek.

Optymalne zarządzanie paczkami

Podstawowym sposobem dla firmy logistycznej na przyspieszenie dostawy towarów jest instalacja systemu ułatwiającego zarządzanie przesyłkami.

– Usługa sprawia, że łatwiejsze staje się nie tylko rozliczenie realizacji, ale także ewidencja czasu pracy kierowców. Przy pomocy wybranych rozwiązań komunikacyjnych można z łatwością przekazywać kierowcy informacje związane ze zleceniem, a także upraszczać wiele zadań administracyjnych, jak sporządzenie listu przewozowego czy raportu trasy – mówi Paweł Wloczek, Dyrektor Zarządzający WebEye Polska.

Automatyzacja tworzenia listu przewozowego

Najważniejszą cechą mechanizacji usług jest przyspieszenie ich realizacji. Automatyzacja tworzenia listów przewozowych znacznie ułatwia proces dostarczenia przesyłek. Eliminuje błędy powstające przy manualnym wypisywaniu listów przewozowych, dzięki czemu towary docierają pod wskazany adres, a proces tworzenia listów staje się o wiele szybszy.  

Precyzyjne planowanie tras

Wygodnym rozwiązaniem dla kurierów oraz osób zarządzających flotą samochodów jest aplikacja WebEye Monitor, która pozwala na dostęp do danych pojazdu w dowolnym czasie i miejscu oraz wyświetla na mapie aktualne miejsce pobytu samochodu.

– Usługa pozwala również na dostarczenie takich informacji jak prędkość pojazdu czy kierunek jazdy. Co istotne, jest dostępna na urządzenia mobilne. W rezultacie komunikacja pomiędzy kierowcą a fleet managerem jest łatwiejsza i zamówione towary szybciej trafiają do adresatów – wyjaśnia Paweł Wloczek.

Według danych Komisji Europejskiej udział pustych przebiegów w europejskim transporcie wynosi średnio 27 proc, natomiast w Polsce aż 35 proc.! Planowanie trasy pojazdu pomaga unikać przejazdu niezaładowanych pojazdów oraz pokonywania pustych, niepotrzebnych kilometrów. Przemyślana trasa pozwoli uwzględnić miejsca docelowe i stacje benzynowe, a także ułatwi określenie jak dużo paliwa potrzebuje pojazd do pokonania trasy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony