Ogumienie

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

11 miesięcy temu  12.10.2017, ~ Administrator   

Sava rozszerza ofertę opon zimowych SUV

W ofercie opon zimowych marki Sava debiutuje nowy produkt - eskimo suv 2 - dedykowany dla pojazdów typu SUV. To wysokiej klasy ogumienie zapewnia doskonałą kontrolę nad pojazdem na śniegu i lodzie. Słoweńska marka wprowadza nową oponę w odpowiedzi na wzrost popularności aut klasy SUV. Od kilku lat obserwuje się dynamiczny rozwój tego segmentu – w 2012 roku sprzedaż opon dla pojazdów tej klasy stanowiła 8% rynku, a w roku 2016 roku już 10%.

Źródło: ETRMA – Sprzedaż opon w regionie EMEA w latach 2012-2016 w podziale na klasy pojazdów.

Eskimo suv 2 wyróżnia się doskonałymi właściwościami prowadzenia na śniegu. Oferuje też optymalne parametry hamowania dostosowane do mocnego charakteru aut typu SUV, aby dać kierowcom poczucie pewności podczas surowej, europejskiej zimy. Ogumienie będzie dostępne w pięciu rozmiarach, co pokrywa znaczną część rynku. Europejska jakość produktów marki idzie w parze z ceną przyjazną dla portfela klienta.

Właściwości i zalety

Konstrukcja żebra pod nazwą Athletic Rib Design poprawia trakcję. Jednocześnie zoptymalizowany kształt żebra centralnego ogranicza hałas na suchych nawierzchniach, bez kompromisów w zakresie trakcji w warunkach zimowych.

Wielokątowy kontur bieżnika typu Multi-Radius zapewnia długą i szeroką powierzchnię styku o równomiernej mocy nacisku opony na drogę. Przekłada się to na lepszą kontrolę nad pojazdem i dobrą przyczepność na oblodzonych drogach.

Duże klocki bieżnika opony Sava eskimo suv 2 zoptymalizowano pod kątem wymagań pojazdów SUV, dzięki czemu ogumienie oferuje znakomite zachowanie i hamowanie na śniegu. Klocki mają mocniejsze krawędzie, co ułatwia przenoszenie napędu na zaśnieżonych drogach.

Z kolei optymalnie rozmieszczone rowki obwodowe szybko absorbują i odprowadzają wodę z bieżnika, co przekłada się na bardzo dobrą przyczepność na mokrych drogach.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony