ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

Inne

Wydarzenia

ponad rok temu  07.11.2017, ~ Administrator   

Wyjątkowa kurtka Griffin w uznaniu dla kierowców
Strona 1 z 2

Jedyna w swoim rodzaju kurtka Griffin została zaprojektowana przez światowej sławy projektantkę mody Beę Szenfeld i legendę tuningu pojazdów ciężarowych Svempę Bergendahla. Ubranie wykonano z poddanych upcyklingowi pasków napędowych wentylatora z pojazdów Scania. Kurtka powstała, aby docenić kierowców pojazdów ciężarowych na całym świecie.

Bea Szenfeld i Svempa Bergendahl podzielą pasję do innowacji i oryginalnych projektów. Kurtka Griffin jest ich wspólnym dziełem haute couture, stworzonym z inspiracji gryfem, symbolem Scania. Ważąca około 12 kg kurtka została wykonana z 200 metrów wzmocnionych pasków napędu wentylatora z pojazdów ciężarowych. Paski pocięto na drobne kawałki, złożono na kształt piór, a następnie zszyto.

– Kurtka jest ulubionym ubraniem kierowców i ma dla nich duże znaczenie. Uświadomienie sobie tego było punktem wyjścia do naszej współpracy. Kurtka pełni nie tylko funkcje praktyczne. Przede wszystkim wyraża indywidualny styl kierowcy. Svempa i Bea postarali się, abyśmy mogli stworzyć jedyną w swoim rodzaju kurtkę, którą chcemy docenić wszystkich kierowców zawodowych na drogach świata – komentuje Sophie Haftor, dyrektor Scania Vehicle Accessories and Branding Products.

Bea Szenfled jest znana z zamiłowania do eksperymentów i stosowania niekonwencjonalnych materiałów. Jej stroje nosiły m.in. Björk i Lady Gaga.

– Nasza współpraca była zarazem zaskakująca i oczywista. W pracy często korzystam z upcyklingu, zwykle papieru. Cięcie wzmocnionych pasków wentylatora z pojazdów Scania było tytanicznym, prowokującym do myślenia wysiłkiem – komentuje Bea Szenfled.
– Po zaprojektowaniu przeszło 500 pojazdów Scania, współpraca z Beą przy kurtce Griffin była fantastycznym doświadczeniem. Chcieliśmy stworzyć na cześć kierowców coś, co jest przesycone esencją tego, czym jest Scania. Nic nie ucieleśnia jej lepiej niż gryf, który symbolizuje markę i jest jej najbardziej rozpoznawalnym atrybutem – dodaje Svempa Bergendahl.

W szlachetnym celu

Kurtka Griffin zostanie wystawiona na dobroczynnej aukcji internetowej przez dom aukcyjny Barnebys. Organizatorzy przeznaczą zysk ze sprzedaży ubrania organizacji charytatywnej ActionAid, zapewniającej wsparcie osobom dotkniętym zmianami klimatu i środowiska. Aukcja odbędzie się w dniach 7-22 listopada 2017 r., a jej zwycięzca i kwota zostaną ujawnione wkrótce po zakończeniu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ facebook.com/28cali 1 ponad rok temu Już widzę grubego kazia z tira w takiej kurteczce. Hity internetu by były :-)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony