ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

9 miesięcy temu  13.03.2018, ~ Administrator   

OTWS z patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, którego finał odbędzie się podczas zbliżających się Targów Techniki Motoryzacyjnej (5-8 kwietnia, Poznań) uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Uczniowie, tradycyjnie już, podczas finałowego spotkania w Poznaniu wezmą udział w pisemnym teście z wiedzy teoretycznej. Najlepsi będą też rywalizować w zadaniach praktycznych. W turnieju biorą udział trzyosobowe reprezentacje szkolne (osobno w kategorii techników i szkół zawodowych).

Piotr Gajewski, dyrektor Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej podkreśla, że turniej ten wpisuje się w działania resortu w zakresie unowocześniania szkolnictwa zawodowego i dostosowywania go do potrzeb rynku pracy.

- Umożliwia uczniom zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w konstrukcji pojazdów samochodowych oraz z najnowszymi technikami naprawczymi i diagnostycznymi. Konkurs służy także promocji zawodu i możliwości, jakie daje ukończenie szkół kształcących w branży motoryzacyjnej – dodaje dyrektor Piotr Gajewski.

Media do artykułu

Już pierwszego marca rusza rejestracja szkół na Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. Potrwa do 27 marca. Finaliści spotkają się 6 kwietnia 2018 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować się na stronie www.otws.pl lub zalogować za pomocą już posiadanych loginów i haseł, jeśli konto zostało założone przy okazji poprzednich edycji turnieju. Sam turniej przebiega w trzech etapach. Etap pierwszy to wewnątrzszkolna rywalizacja, w której każda placówka wyłoni po maksymalnie trzech uczniów (trzech uczniów technikum i trzech szkoły zasadniczej), którzy będą ją reprezentować w etapie drugim. Etapy II i III odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy czym do trzeciego (zadania praktyczne) zakwalifikowują się uczniowie z największą liczbą punktów uzyskanych w teście pisemnym (etap II).

Więcej informacji o konkursie na www.otws.pl

Dlaczego warto?

Odpowiada wieloletni przyjaciel OTWS Kuba Bielak, znany dziennikarz motoryzacyjny, który prowadzi też Akademię Bezpiecznej Jazdy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony