Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  17.07.2019, ~ Administrator   

Większe dostawy samochodów marki Volkswagen w czerwcu
Strona 1 z 2

Marka Volkswagen dostarczyła w czerwcu więcej aut niż w analogicznym miesiącu przed rokiem. Na świecie przekazano klientom 542.300 samochodów, czyli o 1,6 procent więcej niż w czerwcu 2018 roku. W malejącym we wszystkich regionach rynku, Volkswagen zdołał utrzymać swój udział lub nawet go zwiększyć. Zgodnie z oczekiwaniami, w czerwcu tego roku po raz kolejny zmalały dostawy w Europie, w porównaniu do rekordowo wysokich wyników ubiegłego roku.

Silny wzrost o aż 14,2 procent w Chinach jest jednorazowy i wynika ze zmian w przepisach. Przy wzroście o 9,6 i 13 procent odpowiednio w USA i Brazylii, w krajach tych Volkswagen odnotował w czerwcu najwyższy wzrost dostaw. Nieznacznie (o 1 procent) dostawy wzrosły również na rynku niemieckim. 

Większe dostawy samochodów marki Volkswagen w czerwcu

W czerwcu światowy rynek samochodowy ponownie stanął przed wieloma wyzwaniami. Z przyjemnością zauważam, że uzyskaliśmy lepszy wynik dostaw niż w ubiegłym roku, pomimo że popyt wciąż utrzymuje się na słabym poziomie. Z uwagi na liczne zamówienia w Europie spodziewamy się w tym regionie silnej drugiej połowy roku. W Chinach dopiero kolejne miesiące pokażą, czy ożywienie popytu jest stałe - komentuje członek zarządu marki Volkswagen ds. sprzedaży, Jürgen Stackmann.

Na ogólnie kurczącym się rynku w Europie Volkswagen, zgodnie z oczekiwaniami, dostarczył mniej samochodów w porównaniu do rekordowych dostaw w czerwcu 2018 roku, które wynikały z wejścia w życie homologacji według normy WLTP. Klientom przekazano w sumie 168.600 aut, czyli o 10,0 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Na wielkość dostaw miały również wpływ zdarzenia specjalne na poszczególnych rynkach oraz ograniczone możliwości dostaw samochodów z benzynowymi silnikami TSI i z przekładniami DSG, które są bardzo popularne. W Europie Zachodniej marka zanotowała spadek dostaw o 9,6 procent do 145.200 samochodów.

Pozytywny trend marka kontynuowała na rynku niemieckim. W ubiegłym miesiącu przekazano klientom 55.700 samochodów, czyli o jeden procent więcej niż w czerwcu 2018 roku. Sytuacja w Europie Środkowej i Wschodniej była podobna do sytuacji w Europie Zachodniej. Volkswagen zamknął czerwiec spadkiem o 12,1 procent, dostawy wyniosły 23.400 aut.

Wyniki Volkswagena w Ameryce Północnej były bardzo różne. Na całym rynku, który nadal się kurczył, marka przekazała klientom 47.800 pojazdów, co stanowi wzrost o 0,2% w porównaniu z dostawami w czerwcu 2018 r. Po raz kolejny wzrost napędzały Stany Zjednoczone. Na największym rynku tego regionu Volkswagen dostarczył klientom 31.700 samochodów, czyli o 9,6 procent więcej niż w czerwcu 2018 roku. Najpopularniejszym modelem Volkswagena po raz kolejny okazał się Tiguan, mimo że – w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku – podwoiła się wysokość dostaw dużego SUV-a o nazwie Atlas. W USA SUV-y stanowiły ponad połowę wszystkich dostarczonych samochodów. W Meksyku marka zamknęła miesiąc spadkiem dostaw o 12,1 procent, do 10.500 aut.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony