ReklamaBilbord - Osram 04.11-30.11 Kamila

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

6 miesięcy temu  26.04.2019, ~ Administrator   

Inteligentne chłodzenie silnika

Fot. Schaeffler

Strona 3 z 4

Wiedza i znajomość systemu

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pompy wody INA został zastosowany – szeroka oferta ponad 700 produktów przekonuje wysoką jakością oraz niezawodnymi rozwiązaniami naprawczymi. Wiele lat doświadczenia jako dostawca produktów i systemów na pierwszy montaż wpływa znacząco także na produkty oferowane na rynku części zamiennych. Łożyska pomp dopasowane do konkretnego zastosowania, nowoczesna konstrukcja wirnika oraz najlepsze na rynku uszczelnienie mechaniczne zapewniają efektywny przepływ płynu chłodzącego i wysoką niezawodność produktu.

Mieszanka materiałów gwarancją długiego czasu użytkowania

Wycieki i wynikające z nich uszkodzenia łożysk są głównymi przyczynami awarii pomp wody w około 85 procentach wszystkich przypadków. Wysoka jakość jest szczególnie istotna na rynku części zamiennych. W czasie naprawy nowe pompy wody trafiają do eksploatowanego już wcześniej systemu I dlatego narażone są od początku na pracę w trudnych warunkach. - Z tego powodu jesteśmy jedynym dostawcą na rynku części zamiennych, który stosuje w przypadku uszczelnienia mechanicznego naszych pomp wody wyjątkową mieszankę materiałów w postaci twardego węgliku krzemu (SIC) który najczęściej wykorzystywany jest dla ruchomego pierścienia oraz elastycznego utwardzanego grafitu (HC) dla pierścienia nieruchomego - tłumaczy Evers. Warto dodać że możliwa jest konfiguracja odwrotna montażu pierścieni uszczelnienia pompy wody. Zaletą takiego łączenia materiałów jest fakt, że nieruchomy pierścień wykonany z utwardzanego grafitu ma właściwości samosmarujące. Idealnie pasuje on do pierścienia z węgliku krzemu i niezawodnie uszczelnia system. Z drugiej strony, pierścień z węgliku krzemu, jest wyjątkowo twardy i odporny na szoki termiczne oraz ścieranie przez cząsteczki powstałe w wyniku zużycia, które krążą w cieczy chłodzącej. Dzięki takiemu połączeniu materiałów, pompy wody INA są wyjątkowo wytrzymałe i działają niezawodnie przez długi czas.

Zdjęcie 4: W przypadku uszczelniaczy i łożysk pomp wody Schaeffler stosuje mieszankę materiałów w postaci węgliku krzemu (SIC) oraz utwardzanego grafitu (HC).

Optymalne zaopatrzenie w części zamienne

Nawet najbardziej niezawodne pompy wody w końcu osiągają swój maksymalny czas użytkowania. Aby zapewnić warsztatom możliwość oferowania najlepszych usług, Schaeffler, przy współpracy z dystrybutorami, oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości części zamiennych gwarantujących szybką i rzetelną naprawę. Pod marką INA, standardowe, sterowane próżnią i elektryczne pompy wody są dostępne dla niemal każdego typu pojazdu w Europie. Firma jest jedynym producentem na świecie, który oferuje inteligentny moduł regulacji temperatury (TTM) na rynku części zamiennych dla ponad 1,5 miliona pojazdów z grupy Volkswagen (silniki 1.8 i 2.0-litra TFSI). Oferta pomp wody, razem z modułem regulacji temperatury, zaopatruje dystrybutorów i warsztaty w części zapewniające największe pokrycie dla europejskiego rynku samochodów osobowych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Albercik 1 6 miesięcy temu Natężeniu 12V??? Napieciu raczej...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony