Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

10 miesięcy temu  07.12.2017, ~ Administrator   

Nowoczesne technologie w klasycznych autach
Strona 1 z 2

Właściciele klasycznych samochodów nie zawsze trzymają swoje cacka „pod kocem”. Można spotkać również takich, którzy – chcąc wygodnie korzystać z takiego auta na co dzień – wyposażają go w nowoczesną technologię. Przedstawiamy trzy znane na świecie firmy zajmujące się tym zawodowo.

Nie każdy miłośnik zabytkowych modeli samochodów marzy o podróży w czasie za kierownicą auta ze słabym silnikiem, niewygodnym fotelem i układem kierowniczym działającym na słowo honoru. Dla nich klasyczna linia samochodu wystarczy, żeby poczuć ducha tamtych czasów. To tworzy rynek dla tunerów wyspecjalizowanych w modernizacji zabytkowych samochodów. Pod maską przerobionego auta znajduje się najczęściej nowoczesna jednostka napędowa, a lista wprowadzonych zmian może być całkiem spora.

„Tak przerobiony samochód to bardzo ciekawa forma, która ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto podkreślić, że na pewno nie można tego uznać za dewastację. Firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, gwarantują wysoką jakość przeróbek, które dzięki renomie tych zakładów mogą w przyszłości zapewnić wzrost wartości takiego auta. Jest to też jedna z alternatyw dla osób, które już posiadają większą kolekcję samochodów klasycznych i mają w niej standardowe wersje danego modelu. Na naszym rynku najsłynniejszym przykładem takiego działania jest Porsche należące do Krzysztofa Hołowczyca, który został pokazany w tym roku polskiej publiczności. „Coraz więcej zauważamy też zapytań kolekcjonerów, którzy chcą wejść w posiadanie jakiegoś wyjątkowego i rzadkiego modelu” – komentuje Robert Michalski, właściciel firmy Stradale Classic.

Klasyczne Porsche w nowym wydaniu

Firma Singer całkiem niedawno zachwyciła świat motoryzacyjny swoim najnowszym projektem. Kalifornijczycy, znani do tej pory ze spektakularnych renowacji klasycznych Porsche 911, połączyli swoje siły z Williamsem. W wyniku tej współpracy powstał samochód, który jeszcze długo będzie śnił się po nocach fanom niemieckiej marki premium.

Samochód został przygotowany na zlecenie jednego z wieloletnich klientów Singera. Zapragnął on połączyć nowoczesną technologię z klasyczną linią i stworzyć samochód o bardzo niskiej masie i ponadprzeciętnych osiągach.

Trzeba przyznać, że inżynierowie stanęli na wysokości zadania. Prezentowany model 911 pochodzi z 1990 roku. Pod jego maską pracuje oczywiście silnik w układzie bokser, ale został on bardzo poważnie zmodyfikowany przez wspomnianą wyżej legendę świata Formuły 1.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony