Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

Warto wiedzieć

Wydarzenia

18 dni temu  05.09.2017, ~ Administrator   

Targi Inter Cars w blasku premier
Strona 1 z 2

Philips zaprezentuje dwie nowe lampy warsztatowe – RCH19 i RCH21S. Przyjdź na Targi Inter Cars i zobacz je jako pierwszy w Polsce – premiera odbędzie się już 22-24 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Po tegorocznej premierze lampy Philips CBH51 czas na dwie lampy ręczne. RCH21S to bardziej zaawansowany z dwóch nowych modeli. Jest to pierwsza lampa warsztatowa Philips, która spełnia wymagania najwyższej międzynarodowej normy odporności mechanicznej – IK08. W celu uzyskania odpowiedniego certyfikatu lampa była zrzucana na każdą ze swoich stron z wysokości 1,5 m, co odpowiada położeniu barków. Dodatkowo lampa spełnia także normę IP65, co oznacza że jest odporna na wodę i kurz, a jej gumowa obudowa poradzi sobie także z olejami, smarami oraz większością innych chemikaliów (w tym rozpuszczalników) stosowanych w warsztatach samochodowych.

„Lampa Philips RCH21S to prawdopodobnie najbardziej zaawansowana ładowana lampa robocza LED spośród dostępnych na rynku. Daje jasne, naturalne światło, a oprócz tego jest zgodna z najwyższymi normami wytrzymałości konstrukcji, takie jak IK08 i IP65” – podkreśla Tarek Hamed, Marketing Manager CE firmy Lumileds, która jest producentem lamp Philips.

RCH21S wyposażona jest w białe diody Luxeon, które rozsyłają snop światła pod kątem 90 stopni. Temperatura barwowa to 6000 K – tak, by jak najmniej męczyć oczy. Trzysta lumenów pozwoli dostrzec każdy szczegół naprawianego komponentu przez 3,5 godziny, a przy mocy ograniczonej do 120 lumenów można pracować z lampą nawet do 6 godzin bez ładowania. Unowocześniony i wytrzymały akumulator litowy gwarantuje 1500 cykli ponownego ładowania. Stacja dokująca pozwoli naładować go do pełna w mniej niż 2 godziny.

Ultrapłaska i składana lampa RCH19 to nowość na rynku. Kompaktowa głowica obracana pod kątem 180 stopni pozwala wsunąć ją w ciasne przestrzenie, a haczyk i magnes – pewnie zamocować, by mieć obie ręce wolne. Podobnie jak z RCH21S także i tu dostępne są dwa tryby pracy – wzmocniony (250 lumenów przez 4 godziny lub 120 lumenów przez 7 godzin). Barwa światła maksymalnie zbliżona do światła dziennego nie męczy oczu, a kąt rozsyłu światła wynosi 90 stopni, co zapewnia optymalne oświetlenie miejsca naprawy. RCH19 spełnia wymogi normy IK07, co sprawia że jest odporna na upadki, a umowa obudowa chroni ją przed substancjami chemicznymi stosowanymi w warsztatach.

„To doskonała lampa inspekcyjna, którą bez trudu można schować w kieszeni i w razie potrzeby doświetlić sobie miejsce naprawy. Sprawdzi się zarówno jako osobiste wyposażenie pracownika obsługi klienta w serwisie, który w profesjonalny sposób potrzebuje pokazać klientowi zakres prac w jego samochodzie lub jako pomocnicza lampa dla mechanika” – tłumaczy Tarek Hamed.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony