– wiarygodny partner dla warsztatów
Firma AkzoNobel Car Refinishes obchodzi w tym roku 10 lat swojego istnienia w Polsce.
Uroczyste 10-lecie
Z okazji 10-lecia firmy AkzoNobel CR w Polsce, 12 września br. firma zorganizowała uroczyste spotkanie ze swoimi klientami, na które zaproszono ok. 300 osób. To bardzo ważne, aby podtrzymywać wspólne relacje z klientami. Nie tylko sprzedawać im oferowane produkty, ale również dbać, aby klienci uczestniczyli w ważnych wydarzeniach firmy. Taki rodzaj współpracy jest szczególny, gdyż klient, który czuje pełne wsparcie od swojego dostawcy, będzie w pełni zadowolony. I właśnie w taki sposób działa AkzoNobel CR, czego dowodem było zorganizowane spotkanie. Gala rozpoczęła się od zaprezentowania zmian organizacyjnych, które miały miejsce w 2007 i 2008 roku. Prezentację wygłosił Barry Chase, szef AkzoNobel CR na Europę Środkową i Wschodnią, Afrykę oraz Azję.
Przed właściwą uroczystością, zaproszonym gościom zaprezentowano również produkty, z którymi AkzoNobel CR wiąże swoją przyszłość. Pokazano m.in. nowy spektrofotometr, czyli przyrząd ułatwiający dobór koloru lakieru w warsztacie. Zaprezentowano również nowy lakier bezbarwny Sikkens Autoclear UV (pisaliśmy o nim we wrześniowym wydaniu NW). Na spotkaniu było wiele ważnych osobistości z firmy AkzoNobel CR, m.in. Jacek Chrząszcz, dyrektor sprzedaży na Polskę; Vaclav Kloub, regionalny dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią; Tadeusz Ścibura, dyrektor sprzedaży na Ukrainę, Kraje Bałtyckie i Azję Środkową, Krzysztof Podhorodecki, dyrektor sprzedaży strategicznej; Lidia Krasowska, dyrektor marketingu; Tomasz Loose, dyrektor finansowy i wielu innych. W czasie gali wręczono okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami dla wszystkich firm – wieloletnich partnerów w biznesie. Na scenie zgromadziło się ponad 70 przedstawicieli firm, którzy współpracują z AkzoNobel 10 lat lub dłużej. Wieczór uświetnił występ znanego kabaretu, a goście bawili się do rana na parkiecie w rytmie najpopularniejszch przebojów.
Przyszłość należy do tych, którzy są na tyle odważni, by rzucać jej wyzwania. W życiu bowiem zwyciężają ludzie nie tylko myślący nowatorsko, lecz także śmiało wprowadzający swoje pomysły w czyny – Tak brzmi jedno z wielu założeń, jakie AkzoNobel stawia sobie za cel.
Wieczór uświetnił występ znanego kabaretu.
O AkzoNobel
AkzoNobel z siedzibą w Holandii to jedna z największych na świecie firm branży chemicznej. Swoim klientom oferuje szeroką gamę farb i lakierów do różnorodnych zastosowań oraz wiele innych specjalistycznych środków chemicznych. W 2007 roku dochody AkzoNobel osiągnęły 14,4 miliarda euro. Najbardziej znane marki firmy na rynku polskim to: Sikkens, Dynacoat, Lesonal, Hammerite, Sadolin, Dulux i Nobiles. AkzoNobel myśli o przyszłości już dziś. Z wielką pasją wdraża na rynek nowe idee i opracowuje rozwiązania dla swoich klientów. Każdego dnia 60 tys. pracowników zatrudnionych w 80 krajach uczestniczy w budowaniu sukcesu klientów AkzoNobel. AkzoNobel jest wiodącym dostawcą lakierów przeznaczonych do napraw pojazdów osobowych i użytkowych oraz elementów wyposażenia z tworzyw sztucznych. W asortymencie AkzoNobel Car Refinishes znajdują się takie marki, jak: Sikkens, Lesonal, Dynacoat oraz Sikkens BT opracowany dla samochodów użytkowych. Dystrybutorzy, warsztaty blacharsko-lakiernicze, firmy przewozowe i producenci wybierają produkty AkzoNobel, ponieważ traktowani są po partnersku. W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy bez wsparcia innych jest możliwe, ale powoduje to wiele utrudnień. Trzeba sobie zdawać sprawę, że osiągnięcie sukcesu na rynku zależy od współpracy z silnymi partnerami, którzy pomagają tak prowadzić firmę, aby przynosiła ona zysk i zdobywała zadowolonych i lojalnych klientów.
Uroczysta gala, podczas której świętowano 10-lecie firmy.
AkzoNobel Car Refinishes doskonale rozumie tę zasadę. Przez dziesięciolecia głównym założeniem globalnej wizji i strategii działań firmy była współpraca z klientami, która oparta jest na partnerstwie. Taki rodzaj współpracy w połączeniu z najwyższą jakością produktów przynosi oczekiwane efekty. I takie właśnie efekty ma dziś AkzoNobel.
Podziękowania za współpracę dla wieloletnich partnerów.
Kilka faktów:
- AkzoNobel jest jednym z wiodących, światowych dostawców farb dekoracyjnych, jak również lakierów i usług na rynku lakiernictwa samochodowego, pojazdów użytkowych i elementów wyposażenia z tworzyw sztucznych.
- Produkty firmy AkzoNobel są przeznaczone dla lakierni i warsztatów, dystrybutorów, firm przewozowych, dostawców części samochodowych oraz wiodących producentów autobusów i ciężarówek.
- AkzoNobel działa w ponad 80 krajach i oferuje innowacyjne produkty, doskonałą obsługę klienta, szkolenia, pełne wsparcie techniczno-logistyczne oraz znajomość lokalnych rynków.
- Firma posiada ponad 40 Centrów Szkoleniowych (CRIC).
- Koncern opracował receptury dla ponad 40 tys. kolorów oraz zainstalował ponad 40 tys. mieszalników.
- Firma otrzymała certyfikaty: QS9000, ISO 14001, ISO/TS 16949, QHSAS 18001.
Historia AkzoNobel Car Refinishes w Polsce
1984 r. – instalacja pierwszego mieszalnika Sikkens.
1998 r. – początek działalności. firmy AkzoNobel Car Refinishes Polska Sp. z o.o., która kontynuowała działalność spółki Sikkens Polska.
1998 r. – otwarcie w Warszawie biura zarządzającego regionem Europy Środkowej i Wschodniej.
1999 r. – otwarcie centrum logistycznego we Włocławku, które obsługuje teren Europy Środkowej i Wschodniej, Bałkanów i Azji Środkowej.
2000 r. – uruchomienie we Włocławku jedynego w regionie laboratorium kolorów.
2002 r. – oficjalne wprowadzenie na polski rynek marki Lesonal oraz Dynacoat.
2002 r. – wprowadzenie gwarancji na naprawy lakiernicze wykonane produktami Sikkens.
2003 r. – instalacja pierwszego mieszalnika wodnego Sikkens Autowave.
2003 r. – początek programu Acoat Selected, czyli programu partnerskiego wspierającego zarządzanie warsztatem lakierniczym.
2003 r. – wprowadzenie na rynek innowacyjnego bezbarwnego lakieru wodnego Sikkens Autoclear WB.
2005 r. – uruchomienie Centrum Szkoleniowego (CRIC) w Warszawie.
2007 r. – zamiana konwencjonalnych linii produktowych na produkty spełniające wymagania dotyczące ograniczenia emisji lotnych związków organicznych (LZO).
Komentarze (0)