Wydarzenia

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Bosch dla szkół

Bosch włącza się w kształcenie młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z motoryzacją.

W Polsce działają już trzy technika, w których Bosch zdecydował się na objęcie patronatem specjalnych klas. Autorskie Klasy Boscha, w których uczniowie – najlepsi, wybrani na podstawie testów – zapoznają się z najnowszymi urządzeniami technicznymi stosowanymi w obsłudze samochodów. Takie klasy już działają w Technikum Samochodowym przy ulicy Hożej w Warszawie i w Krakowie oraz Wrocławiu. W ten sposób Bosch inwestuje w rozwój młodych ludzi, rozwija zainteresowania związane z branżą motoryzacyjną, pozwala też na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Najdłużej, bo od 2004 r., trwa współpraca Boscha z warszawskim Technikum Samochodowym przy ulicy Hożej, w którym jedna “autorska” klasa zakończyła już edukację, a kolejna ją kontynuuje. Tam powstawały programy nauki i praktyk, które uczniowie odbywają w najlepszych warsztatach sieci Bosch--Service. Uczestniczą również w specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach (ich tematyka to: wtrysk benzyny, technika dieslowska, układy ABS/ESP, oprogramowanie ESI oraz podstawowe zagadnienia obsługi klienta w warsztacie).



Firma wspomaga także szkoły, z którymi współpracuje, przekazując im pomoce naukowe – tablice techniczne, schematy i testery KTS, oraz, jak w przypadku warszawskiego Technikum Samochodowego, finansując remont sali wykładowej i diagnostycznej. Pomaga też absolwentom w otrzymaniu pracy w warsztatach Bosch-Service. Bardzo owocna jest też współpraca Boscha z Politechniką Radomską – wydziałami Transportu i Mechanicznym. Obejmuje ona wyposażenie uczelni w nowoczesny sprzęt – Laboratorium Środków Transportu, któremu patronuje Bosch, otrzymało firmowe oprogramowanie i urządzenia diagnostyczne oraz pomoce naukowe. Oba wydziały skorzystały z możliwości zakupu po preferencyjnych cenach sprzętu diagnostycznego. Eksperci Boscha brali też udział we współorganizowanych przez wydział Transportu konferencjach naukowo-technicznych LOGITRANS.



Na wydziale Mechanicznym, w Instytucie Pojazdów kształcą się też początkujący pracownicy sieci Bosch-Service. Zorganizowano tam dla nich szkolenia z podstaw elektroniki – ich specjalny program powstał we współpracy z Boschem. Absolwenci kursów mogą kontynuować naukę w Centrum Szkoleniowym Boscha w Warszawie. W ramach działań wspierających placówki dydaktyczne Bosch wprowadził też specjalną ofertę cenową na wybrane urządzenia diagnostyczne dla szkół i uczelni technicznych wykorzystywanych podczas nauki. Dotyczą one m.in.: testerów usterek KTS, oprogramowania ESI, multimetrów, systemów analizy spalin typu BEA, urządzeń do serwisu klimatyzacji oraz akumulatorów.


B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony