„Rynkowy Lider Innowacji 2012 – Jakość, Kreatywność, Efektywność” to ogólnopolski program promocyjny organizowany przez redakcję „Strefy Gospodarki”, dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”. Jego celem jest upowszechnianie oraz propagowanie pozytywnych wzorców, metod wdrażania i strategii działań w zakresie szeroko rozumianej innowacji, a także strategii działań projakościowych w ramach dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Na polskim rynku szukano firm, dla których nadrzędną ideą jest dbałość o najwyższą jakość swoich produktów, usług, wdrożonych standardów zarządzania i obsługi klienta.
Główne kryteria, jakimi kierowała się Kapituła Programowa przy wyborze laureatów, to:
– realizacja innowacyjnych inwestycji,
– wdrażanie nowych, innowacyjnych produktów lub usług oraz ulepszanie dotychczas oferowanych,
– wdrażanie nowych technologii informatycznych,
– współpraca z jednostkami badawczo-rozwojowymi,
– pozyskiwanie i umiejętne wykorzystywanie środków unijnych,
– minimalizacja negatywnych wpływów działalności firmy na środowisko naturalne.
Historia firmy ELPIGAZ splata się dziejami powstałych w latach 50. minionego stulecia Zakładów Metalowych Przemysłu Terenowego w Gorlicach. Od 1981 firma ta działała jako Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego „POLMO” Sp. z o.o., a w 2006 roku stała się częścią ELPIGAZ Sp. z o.o. Dziś ELPIGAZ to producent nowoczesnych instalacji LPG i CNG, a także zbiorników LPG, ciśnieniowych zbiorników powietrza i sprężarek. Firma znana jest na rynku zarówno na polskim, jak i światowym. Jej długoletnie doświadczenie pokazuje, że obecnie – aby osiągać sukcesy – trzeba dysponować własnymi innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i konstrukcyjnymi.
- Tytuł Rynkowego Lidera Innowacji 2012 to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla naszej firmy – mówi Grzegorz Jarzyński, prezes firmy ELPIGAZ Sp. z o.o. - Istnieje kilka dróg wprowadzania na rynek nowych rozwiązań: zakup licencji, kooperacja, kopiowanie tego co już jest, itp. W ELPIGAZ wybraliśmy tą najtrudniejszą – wdrażanie oraz rozwój własnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Mimo, że jest to najtrudniejsza i zarazem ryzykowna droga, ale wg mnie najlepsza dla firmy z dużym doświadczeniem produkcyjnym i dobrym zapleczem konstrukcyjnym. Innowacyjność w produkcji pozwala na zapewnienie konkurencyjności oferowanych wyrobów oraz na szybkie reagowanie na potrzeby rynku.
Spółka od lat inwestuje w prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez kadrę własnych specjalistów, dzięki czemu wytwarzane produkty osiągnęły w kwestii jakości najwyższy światowy poziom. Aktualnie realizowanym przedsięwzięciem badawczym jest praca nad nowoczesną technologią zasilania dwupaliwowego Dual-Fuel: GAZ (LPG lub CNG) oraz ON dla silników wysokoprężnych (Diesla) stosowanych w pojazdach.
Komentarze (0)