Wydarzenia

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Laureaci MTP w komplecie
Edukacyjne zespoły napędowe z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, stanowisko probiercze systemów Diesla, tester diagnostyczny X-431 Diagun, STACJA.SQL, terminal do ładowania TERRA oraz lampy marki WAŚ – oto tegoroczni laureaci Złotego Medalu MTP.

Podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej (12-15 kwietnia, Poznań) Złotym Medalem odznaczonych zostanie dziewięć wybranych przez ekspertów produktów. Są to:

15615 right1. Edukacyjne zespoły napędowe z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi

  • MECHATRONIKA Wyposażenie Dydaktyczne Sp. z o.o., Poznań

Produkty te powstały jako wyraz zapotrzebowania szkolnictwa zawodowego, a przeznaczone są do kształcenia umiejętności zawodowych takich specjalności, jak mechanik i elektromechanik samochodowy oraz mechatronik pojazdów samochodowych. Stanowiska umożliwiają prowadzenie zajęć praktycznych dotyczących budowy i pracy silnika w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, w tym wykonywanie pomiarów sygnałów elektrycznych, ciśnienia paliwa i innych parametrów, przeprowadzenie diagnostyki i analizy spalin oraz symulowanie usterek.

15616 right2. Stanowisko probiercze systemów Diesla – EPS 708

  • Robert Bosch GmbH – Dział Techniki Motoryzacyjnej (DIVISION AUTOMOTIVE AFTERMARKET), Niemcy
  • Zgłaszający: Robert Bosch Sp. z o.o., Warszawa

EPS 708 umożliwia testowanie obecnych i przyszłych komponentów układu wtryskowego typu Common Rail, takich jak pompy wysokociśnieniowe oraz elektro-wtryskiwacze. Pierwsze urządzenie tego typu wyposażone jest w możliwość testowania wtryskiwaczy piezoelektrycznych, a w niedalekiej przyszłości – również pomp najnowszej generacji typu CP4. Nowe stanowisko przystosowane jest do obsługi maksymalnego ciśnienia systemowego 2500 barów, przewyższającego obecne systemy, dzięki czemu przygotowane jest na kolejne lata rozwoju systemów wtryskowych Diesla.

15617 right3. Lampa zespolona obrysowa W75.1

  • Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” Józef i Leszek Waś Sp.j., Godzikowice

Nowością wśród lamp obrysowych do przyczep, naczep, maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych są diodowe lampy zespolone z firmy WAŚ. Zawierają one światło obrysowe przednie, tylne oraz pozycyjne boczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, lampy te zużywają zdecydowanie mniej energii niż lampy żarówkowe i inne lampy diodowe. Są bezobsługowe, wodoszczelne i mają niespotykany w motoryzacji design – imitują swoim wyglądem rogi byka.

15618 right4. Lampa zespolona obrysowa W21.2solar, W21. 3solar, W21.5solar, W21.6solar, W21.7solar, W21.8solar, W77.1

  • Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” Józef i Leszek Waś Sp.j., Godzikowice

Lampy zespolone obrysowe firmy Waś to pierwsze lampy mające alternatywne źródło zasilania. Są one przeznaczone do przyczep, naczep, maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych. Ważnymi składowymi w ich produkcji są podzespoły elektroniczne, inteligentny system zasilania i diody świecące (LED) wspomagane światłowodami. Najważniejszą cechą tych lamp jest samowystarczalność – po zamontowaniu na pojeździe, lampa samoczynnie ładuje akumulator energią z promieniowania słonecznego i ze światła sztucznego. Naładowany akumulator może zasilać lampę przez około 20 godzin ciągłej pracy. Lampy te są bezobsługowe, odporne na wodę, wstrząsy, temperaturę, przepięcia i kompatybilne elektromagnetycznie z pozostałymi urządzeniami w pojazdach.

15619 right5. Lampa tylna zespolona W18UD, WE549DLiP, WE551DLiP, W072UD; Lampa przednia zespolona W06DL, W07DL

  • Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” Józef i Leszek Waś Sp.j., Godzikowice

Te diodowe lampy, przeznaczone do traktorów, maszyn rolniczych i przyczepek, są połączeniem tradycji z najnowszą techniką oświetleniową. Przy ich produkcji wykorzystane zostały istniejące wzory funkcjonujących na rynku od 30 lat lamp do maszyn rolniczych i traktorów. Dzięki wszczepieniu w nie nowoczesnej technologii, lampy te zyskały nowy wygląd przy zachowaniu dotychczasowych kształtów. Dzięki temu zabiegowi klienci będą mogli zastosować w miejsce dotychczasowych lamp żarówkowych dokładnie takie same lampy w technologii LED.

15620 right6. Lampa zespolona pozycyjna boczna, obrysowa tylna i obrysowa przednia W47.WW

  • Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” Józef i Leszek Waś Sp.j., Godzikowice

Nowe obrysówki diodowe firmy Waś przeznaczone są do przyczep, naczep, maszyn rolniczych, samochodów ciężarowych i autobusów. Lampy te, oprócz światła obrysowego, zawierają także urządzenie odblaskowe. Poza typowymi cechami produktów firmy WAŚ, jak bezobsługowość, wodoszczelność, bardzo niskie zużycie energii, wysoka żywotność i wydajność, lampy te wyróżniają się bardzo dużym widocznym polem świecącym (dzięki rozmieszczeniu 20 diod świecących na obwodzie lampy), co ma duży wpływ na bezpieczeństwo.

15621 right7. Tester diagnostyczny X-431 Diagun

  • LAUNCH Ltd.

Zgłaszający: LAUNCH Polska sp. z o. o., Bydgoszcz

Tester X-431 Diagun przeznaczony jest do przeprowadzania kompleksowej diagnostyki pojazdów 43 producentów samochodów osobowych produkowanych w Europie, Azji i Ameryce. Przyrząd ten umożliwia odczytywanie i kasowanie kodów błędów z pamięci sterownika silnika i wszelkich innych systemów pojazdu, podgląd parametrów rzeczywistych w formie cyfrowej i graficznej, przeprowadzenie testów członów wykonawczych, programowanie sterownika oraz adaptacje podzespołów i kasowanie inspekcji serwisowych. 

15622 right8. STACJA.SQL

  • PHU NORCOM Norbert Jezierski, Poznań
  • Zgłaszający: IT. NORCOM Sp. z o.o., Poznań

STACJA.SQL to najnowszy produkt informatyczny firmy NORCOM, przeznaczony do wspomagania pracy Stacji Kontroli Pojazdów. Jest to program przyjazny diagnoście. Bazy danych oparte są na szybkim i wydajnym serwerze Microsoft SQL, zaś cały system gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Jego zaletą jest także możliwość pracy terminalowej, rozbudowany moduł danych technicznych i rozkodowania numerów VIN oraz zintegrowana wysyłka wiadomości SMS.

15623 right9. Terminal do ładowania – TERRA

  • ABB Sp. z o.o., Warszawa
  • Zgłaszający: Z.U.H. „SOSNOWSKI” Rafał Sosnowski, Gdańsk

Firma Z.U.H. Sosnowski przedstawia technologię pozwalającą na „zatankowanie” samochodu elektrycznego do pełna w 15-30 minut. Wymaga ona wprawdzie specjalnej konstrukcji samochodu, jednak już dziś w Polsce dostępnych jest kilka standardowych modeli przystosowanych do szybkiego ładowania prądem stałym. Technologia ABB obejmuje stacje do ładowania pojazdów oraz systemy do zarządzania zainstalowanymi urządzeniami i przepływem energii. Kompaktowy, małogabarytowy terminal Terra wyposażony jest w dwa gniazdka DC do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, oparte na standardzie CHAdeMO. Pracuje w połączeniu ze stacją bazową Terra 100.2., która może być oddalona od terminalu nawet o 20 metrów. 

 

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony