[img_full]10061|14422|Celem programu jest zainteresowanie gimnazjalistów
przedmiotami ścisłymi, uczelniami technicznymi
jako możliwą ścieżką edukacyjną, nauką poprzez
zabawę oraz wsparcie uzdolnionych technicznie
młodych osób. Fot. Bosch
|left[/img_full]
Warsztaty, które będą się odbywały od 20 lutego do 26 kwietnia br., poprowadzą studenci z piętnastu działających przy Politechnikach w Warszawie i we Wrocławiu kół naukowych. Podczas zajęć Koła Naukowego Robotyków gimnazjaliści nie tylko dowiedzą się jak działa robot, ale i sami spróbują go skonstruować. Z kolei studenci z Koła Naukowego Konstruktor opowiedzą o maszynie Rube Goldberga: jak ją zaprojektować i do jakich celów może być wykorzystywana. Uczestnicy warsztatów w Warszawie dowiedzą się ponadto na czym polega tworzenie oprogramowania do inteligentnych budynków, jak roboty widzą świat, co to jest polaryzacja i jak działa spektroskop oraz w jaki sposób wykorzystuje się technologię 3D podczas konstruowania samolotów.
We Wrocławiu na gimnazjalistów czekają m.in. warsztaty poświęcone projektowaniu samochodów, podczas których dokonywać będą pomiarów zużycia paliwa i regulacji pracy silnika. Na warsztatach poświęconych lotnictwu studenci Koła Naukowego DaVinci pokażą, jak skonstruować model szybowca i wyjaśnią, dlaczego samoloty latają. Gimnazjaliści zbudują też model robota „światłoluba” i przekonają się, czy można dogonić światło, a podczas zajęć prowadzonych przez członków Koła Naukowego Automatyk - poznają tajniki działania windy.
W obu miastach, podczas zaplanowanych na czerwiec uroczystych gal, jury wyłoni zwycięzców konkursu na pomysł wynalazku. Dla autorów najciekawszych projektów, ich opiekunów oraz szkół, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodajmy, że udział w projekcie jest bezpłatny.
Więcej informacji: www.bosch-prasa.pl
Komentarze (0)