Spośród 15 000 dostawców na całym świecie Pirelli wyróżniło tych, którzy w ciągu roku przywiązywali największą wagę do zrównoważonego rozwoju, ciągłych innowacji, jakości surowców, nienagannej obsługi i konkurencyjności.
Najlepszych poznaliśmy w ramach Pirelli Supplier Day. W tym roku wydarzenie odbyło się w siedzibie firmy w Mediolanie w obecności wiceprezesa zarządu Marco Tronchetti Provera i CEO Andrea Casaluci. W wydarzeniu uczestniczyły małe i duże przedsiębiorstwa z 18 krajów. Ponad 70 z nich to partnerzy strategiczni, realizujący około 40% rocznych globalnych zakupów grupy. Pięciu dostawców, którzy najbardziej wyróżnili się w 2023 roku, zostało uhonorowanych nagrodami przez dyrektora zakupów Pirelli Andreę Maganzaniego.
Wydarzenie było również okazją do podkreślenia otwartego podejścia Pirelli do innowacji, które obejmują dostawców, uniwersytety i ośrodki innowacji, stale pracujące nad doskonaleniem nowych produktów, ze szczególnym naciskiem na materiały pochodzenia biologicznego oraz z recyklingu, a także innowacyjne nanopolimery.
Szczególnie podkreślono perfekcję i zaangażowanie całego łańcucha dostaw, który wspomaga Pirelli w osiągnięciu wyznaczonych celów. Zrównoważony rozwój był na pierwszym planie, na przykład w zakresie celu firmy na rok 2025, dotyczącego neutralności węglowej i redukcji materiałów opartych na paliwach kopalnych dzięki innowacjom i badaniom nad źródłami odnawialnymi lub recyklingu. Współpraca z łańcuchem dostaw odegrała kluczową rolę we wprowadzeniu na rynek opony P Zero E, zawierającej ponad 55% materiałów naturalnych i recyklingowanych, co potwierdził Bureau Veritas. Już w 2021 roku Pirelli wprowadziło na rynek pierwszą na świecie oponę z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council), który zapewnia pełną identyfikowalność surowców pochodzenia leśnego w całym łańcuchu dostaw. Gwarantuje to, że plantacje, z których pochodzą naturalne składniki, są zarządzane w sposób chroniący różnorodność biologiczną oraz przynoszący korzyści w życiu lokalnych społeczności i pracowników, zwiększając zrównoważony rozwój gospodarczy.
Komentarze (0)