Rynek wydawniczy związany z branżą napraw karoserii jest niezwykle ubogi, tym bardziej cieszy fakt, że wydawnictwo RG Media zdecydowało się na wydanie serii książek na temat technologii napraw karoserii samochodowych. Cykl nosi nazwę „Technologie napraw karoserii samochodowej”, a jego pierwsza część – „Blacharstwo samochodowe” – ukazała się w lipcu tego roku.
Dla kogo?
Ci, którzy chcą pogłębić i usystematyzować wiedzę na temat technologii naprawczych, specyfiki organizacji serwisu, doboru maszyn i narzędzi, diagnostyki powypadkowej czy technologii towarzyszących, takich jak obróbka skrawaniem, spawalnictwo oraz diagnostyka układu jezdnego, znajdą dla siebie coś interesującego. Opracowanie przeznaczone jest dla osób profesjonalnie zajmujących się naprawami karoserii oraz rzeczoznawców, uczniów, studentów i nauczycieli, instruktorów zawodu i wykładowców.
Jak korzystać z książki?
Pozycja ta to rodzaj poradnika, który będzie pomocny zarówno podczas przygotowania, jak i prowadzenia napraw, przeznaczony jest także dla osób chcących zdobyć zawód związany z branżą napraw karoserii samochodowych. Stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy dla tych wszystkich, którzy czują potrzebę zdobycia dodatkowych informacji technologicznych.
W książce znaleźć można opisy konkretnych procesów technologicznych napraw, np. naprawy panelowej elementów stalowych oraz aluminiowych, przygotowania stanowisk naprawczych, prowadzenia pomiarów najważniejszych stref karoserii samochodowej oraz metod łączenia i rozłączania karoserii. Dodatkowo zawiera ona szereg informacji na temat organizacji i wyposażenia serwisu chcącego ubiegać się o pracę w sieciach naprawczych, konstrukcji współczesnej karoserii samochodowej czy też kierunków i tendencji rozwoju branży napraw.
Kolejne pozycje z cyklu
Jak już wspomnieliśmy, „Blacharstwo samochodowe” to I tom cyklu o technologiach naprawczych. Kolejne będą wydawane sukcesywnie według wstępnego planu wydawnictwa RG Media. Plan ten przewiduje, że II tom pt. „Pomiędzy Blacharstwem a Lakiernictwem” będzie wydany pod koniec przyszłego roku, ale jego realizacja uzależniona jest między innymi od dynamicznie zmieniającej się sytuacji.
Komentarze (0)