wymienników ciepła
Zakład działu Delphi Thermal Systems w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił dziś swoje nowe projekty inwestycyjne. W styczniu 2008 r. rozpoczęto w fabryce nową produkcję parowników dla układów klimatyzacji. Kolejny ważny projekt związany jest z rozbudową powierzchni produkcyjnej zakładu. Nowa hala produkcyjno-magazynowa to dodatkowe 2,5 tysiąca metrów kwadratowych, które połączy w całość dwie istniejące już powierzchnie produkcyjne.
Dariusz Adamek, dyrektor fabryki Delphi w Ostrowie Wielkopolskim oraz dyrektor krajowy Delphi w Polsce.
- Nowe projekty to sukces naszego zespołu, ale są one również rezultatem współpracy i dobrego zrozumienia z lokalnymi władzami – mówi Dariusz Adamek, dyrektor zakładu Delphi w Ostrowie Wielkopolskim oraz dyrektor krajowy Delphi w Polsce. - Branża motoryzacyjna stale się zmienia, a nasz przykład stanowi potwierdzenie, że zakład w Polsce może być wystarczająco konkurencyjny by otrzymać nowe projekty. Rezultatem tych nowych projektów w ostrowskim zakładzie Delphi będzie kolejnych kilka milionów USD inwestycji oraz zatrudnienie łącznie około 150 – 200 nowych pracowniów.
Zakład Delphi w Ostrowie Wielkopolskim.
- Koncerny uzależniają swoje decyzje dotyczące rozmieszczania biznesu zarówno od dotychczasowego doświadczenia, ale także od konkurencyjnej struktury kosztów – dodaje D. Adamek. - Dzięki współpracy z lokalnymi władzami dowiedliśmy, iż ostrowski zakład jest właściwym miejscem na umieszczenie nowego biznesu wymienników ciepła. Rezultatami tej współpracy są zarówno projekty rozpoczęte już w tym roku, jak i te, które mamy w planach na przełom lat 2008/2009.
Wymienniki ciepła firmy Delphi.
Fabryka Delphi w Ostrowie Wielkopolskim
Fabryka systemów wymiany ciepła w Ostrowie Wielkopolskim działa w ramach koncernu Delphi już 12 lat. Od roku 1996 zakład przeszedł prawdziwą rewolucję i dziś jest konkurencyjnym pod względem kosztów liderem technologii wymienników ciepła. Zakład Delphi w Ostrowie, który powstał w roku 1996 po przejęciu Zakładów Sprzętu Mechanicznego, największego polskiego producenta samochodowych chłodnic i grzejników, zatrudnia dziś ponad 1000 pracowników. Wraz z osobami, które zostaną zatrudnione do nowych projektów, w połowie roku 2009 fabryka będzie zatrudniać około 1200 pracowników.
W ostrowskim zakładzie Delphi pracuje grupa inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem i testowaniem wymienników ciepła.
Od czasu przejęcia przez Delphi, zakres produkcji zmienił się znacznie. Dziś fabryka wytwarza moduły chłodzenia silnika (CRFM), moduły klimatyzacji (HVAC), chłodnice, grzejniki, skraplacze, chłodnice powietrza doładowanego i parowniki. Mająca perspektywy dalszego wzrostu fabryka dostarcza swoje produkty szerokiej gamie odbiorców. Produkty zakłady Delphi w Ostrowie montowane są w modelach wielu europejskich producentów samochodów oraz na rynek części zamiennych.
Zakład Delphi w Ostrowie – hala produkcyjna.
- Jesteśmy dumni z naszej grupy inżynierów zajmujących się projektowaniem i testowaniem wymienników ciepła – dodaje D. Adamek. - To oni są źródłem innowacyjnych rozwiązań. W ciągu ostatnich trzech lat zgłosili już ponad 25 patentów.
Współpraca z lokalną społecznością
Zakład chce być dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności i dlatego uczestniczy w jej życiu. Jeden z przykładów może stanowić udział w zakupie urządzenia wspomagającego ratowanie życia dla lokalnego szpitala w roku 2007. W bieżącym roku kwota 80 tysięcy złotych została przekazana szpitalowi na zakup kardiomonitora dla oddziału pediatrii oraz zestawu do elektrochirurgii dla oddziału położniczo-ginekologicznego.
Skraplacze Delphi.
Moduł HVAC.
Jakość i środowisko
Zakład jest certyfikowany zarówno jakościowo (ISO/TS 16949), jak i środowiskowo (ISO 14001). Jest także dumny z tzw. “zielonych procesów”, co oznacza, że jego działalność jest naprawdę przyjazna dla środowiska. W ramach koncernu Delphi ostrowska fabryka została wyróżniona za dostawy na najwyższym poziomie oraz brak reklamacji ze strony klienta. W bardzo wymagającej branży motoryzacyjnej są to najważniejsze wyznaczniki sukcesu.
HVAC – Heating Ventilation Air-Conditioning.
Komentarze (0)