Nie kleją się w dłoniach? Wbrew pozorom nie świadczy to o tym, że poradzą sobie gorzej niż czyściwa konkurencji – wręcz przeciwnie!
Nie rysują powierzchni, nie zostawiają śladów, nie strzępią się, a co najważniejsze – dokładnie zbierają pył po szlifowaniu. Ściereczki pyłochłonne avatex TC40, nasączone wodoodpornym środkiem klejącym, są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami lakierów.
Zastosowany sposób wycierania pyłu związany jest z tym, że na tym etapie naprawy nie możemy użyć żadnego środka płynnego, aby nie zmyć podkładu lub bazy (ścierki używa się po nałożeniu i wyschnięciu podkładu oraz bazy, ale przed nałożeniem lakieru bezbarwnego).
Różnica pomiędzy ścierkami TC40 a ich bezpośrednią konkurencją polega na dwóch istotnych rzeczach: po pierwsze – produkty marki avatex® wyprodukowane są z włókniny o gramaturze 45 g/m2 (konkurencja zastosowała gazę o gramaturze 15 g/m2), po drugie – TC40 nasączone są środkiem klejącym metodą natryskową (ściereczki konkurencyjne – metodą zanurzeniową). Te różnice sprawiają, że przy pierwszym kontakcie ściereczka avatex® wydaje się dużo bardziej sucha, podczas gdy konkurencyjna niemal przykleja się do palców.
– Niestety, lakiernik, który weźmie do ręki naszą ścierkę, w większości przypadków odrzuca ją, nawet jej nie wypróbowując. Występuje tu czynnik psychologiczny: skoro nie klei się w dłoniach, tzn. że nie będzie zbierać pyłu. Zależy nam na tym, aby lakiernik dał szansę naszym ścierkom, przetestował je i przekonał się, że w rzeczywistości zbierają pył dużo lepiej – tłumaczą przedstawiciele firmy Marchem, która czyściwa przemysłowe avatex® produkuje od 2006 roku.
Dlaczego zastosowany środek klejący nie jest wyczuwalny poprzez dotyk? „Sztuczka” polega na zupełnie innej, specjalnie dopasowanej strukturze materiału, z którego wykonane są ściereczki TC40, a także sposobie nanoszenia środka klejącego – mimo że nie czujemy go w dłoniach, jego odpowiednia ilość znajduje się wewnątrz struktury materiału. Podczas wycierania pył wnika („wbija się”) w strukturę materiału i tam zostaje sklejony. Wysoka gramatura sprawia, że we wnętrzu ściereczki jest dużo więcej „miejsca”, a co za tym idzie – może ona pochłonąć dużo więcej pyłu niż czyściwo konkurencji. Co więcej, mniejsza ilość środka klejącego w warstwie wierzchniej jest dodatkowym atutem, gdyż nawet przy silniejszym docisku nie pozostawia śladów na wycieranym elemencie, w przeciwieństwie do ścierek konkurencji ze zbyt dużą ilością środka klejącego w warstwie wierzchniej.
Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem TC40 jest fakt, że ścierka wyprodukowana jest z włókniny, dzięki czemu jej brzegi się nie strzępią.
Dzięki mniejszej ilości środka klejącego w warstwie wierzchniej ściereczki TC40 nie zostawiają śladów na wycieranym elemencie
Komentarze (0)