W jakim stanie jest silnik auta, które przejechało ponad 193.000 kilometrów jako taksówka? Większość osób powie, że w fatalnym i z daleka będzie omijać takie oferty sprzedaży. Okazuje się jednak, że stan techniczny używanej taksówki może zaskoczyć wielu miłośników motoryzacji. Wszystko zależy od regularnego serwisowania oraz skutecznej ochrony silnika, co udowodnili specjaliści Mobil 1 podczas szczegółowej inspekcji silnika taksówki z Las Vegas.
Wątpliwości co do zakupu samochodu używanego wcześniej jako taksówka wynikają przede wszystkim z wysokiego stanu licznika takich pojazdów. Jak wynika z badania Mobil 1 przeprowadzonego na kilku tysiącach kierowców z Europy, czasami wręcz przesadna koncentracja na liczniku nie jest domeną wyłącznie polskich kierowców. Okazuje się, że na przykład dla naszych zachodnich sąsiadów przebieg auta ma aż dwukrotnie większe znaczenie. Takie zachowanie kierowców powoduje, że część handlarzy w panice przed utratą zysku decyduje się na kręcenie licznika nawet w autach z przebiegiem poniżej 150.000 km. Jednak, jak pokazuje najnowszy test Mobil 1, nawet auta z przebiegiem bliskim 200.000 kilometrów mogą mieć silnik w doskonałym stanie.
Chcąc potwierdzić skuteczność działania olejów syntetycznych, specjaliści Mobil 1 odwiedzili Lucky Cab, jedną z największych korporacji taksówkarskich w Las Vegas. Tam pod okiem kamer rozebrali na części i szczegółowo ocenili każdy element silnika Chevroleta Impali. Auto przejechało ponad 193.000 km, wożąc klientów po leżącym na środku pustyni Las Vegas.
Operacja techników Mobil 1 na sercu Chevroleta trwała ponad pół godziny i można było śledzić ją na żywo w Internecie. Aktualnie film jest dostępny pod adresem http://www.ustream.tv/recorded/40766881 lub na profilu Mobil 1 na Facebooku: www.facebook.com/Mobil1 (ikonka Mobil 1 Performance Story). Polecamy ten materiał jako jeden z dowodów na to, jak dużo nasze auta zawdzięczają regularnej wymianie oleju oraz stosowaniu wysokiej jakości syntetyków, które w porównaniu do produktów mineralnych i semisyntetycznych oferują nieporównywalnie więcej korzyści. Nie tylko wydłużają życie samochodu, ale także pomagają zmniejszyć wydatki na serwis oraz paliwo.
Komentarze (0)