Jak wynika z badań, 3 na 4 właścicieli samochodów na świecie martwi się zanieczyszczeniem powietrza powodowanym przez ich auta, a 43% konsumentów chce, by producenci ułatwiali im dokonywanie zrównoważonych wyborów1. Ponieważ kwestie dotyczące środowiska naturalnego zyskują na znaczeniu, również producenci środków smarnych starają się odpowiadać na te potrzeby.
Zapotrzebowanie na środki smarne wzrasta w miarę zwiększania się potrzeb dotyczących mobilności. Jednocześnie konieczne jest znalezienie balansu między wzrostem tego popytu a wpływem środków smarnych na środowisko naturalne. Klienci coraz częściej oczekują od marek zrównoważonych produktów i usług oraz ułatwiania im dokonywania wyborów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Już 60% z nich twierdzi, że byliby bardziej skłonni do kupowania od firmy oferującej program kompensacji emisji CO22.Dlatego tak ważne jest, by oleje silnikowe spełniały warunki zrównoważonego rozwoju. Minimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko powinno dotyczyć wszystkich etapów życia produktu – od pozyskania surowców po utylizację po zakończeniu eksploatacji.
Odpowiedzialna przyszłość według Shell
Jednym z producentów odpowiedzialnie podchodzących do spraw dotyczących zrównoważonego rozwoju i ograniczania negatywnego wpływu na środowisko naturalne jest Shell, który chce przyczyniać się do kształtowania bardziej zielonej przyszłości poprzez zmniejszanie śladu węglowego. Dlatego angażuje się w dostarczanie kierowcom rozwiązań neutralnych emisyjnie, takich jak m.in. olej silnikowy Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30.
– Środki smarne, w tym oleje silnikowe wytwarzane przez Shell, są cały czas rozwijane i ulepszane. Jeden z najistotniejszych obecnie trendów w branży to minimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko i spełnianie warunków zrównoważonego rozwoju. Dla Shell kwestie środowiskowe są równie ważne jak rozwój technologiczny. Na dowód tego już w ubiegłym roku wprowadziliśmy na rynek oleje neutralne emisyjnie, w tym neutralny emisyjnie olej silnikowy Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30. Olej ten stworzono z myślą o najwyższej wydajności i osiągach silnika oraz niższym zużyciu paliwa, jednocześnie jest on doskonałą propozycją dla osób poszukujących zrównoważonych rozwiązań – podkreśla Cezary Wyszecki, doradca techniczny w dziale sprzedaży pośredniej środków smarnych w Shell Polska.
W związku z coraz surowszymi przepisami i rosnącą świadomością użytkowników samochodów produkty tego typu są coraz bardziej pożądane przez klientów. Podczas wytwarzania neutralnego emisyjnie oleju Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 Shell unika emisji i ogranicza je między innymi poprzez wykorzystywanie energii odnawialnej, redukcję ilości odpadów, stosowanie bardziej zrównoważonych materiałów opakowaniowych oraz podnoszenie efektywności energetycznej swoich operacji. Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 jest także neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, a to dzięki globalnemu portfelowi kredytów węglowych Shell opartych na ochronie przyrody. Shell kompensuje emisje CO2 na wszystkich etapach cyklu życia tego oleju: pozyskiwania surowców, pakowania, produkcji, dystrybucji, użytkowania przez klienta i utylizacji produktu.
Oleje Shell spełniają najwyższe wymagania – Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30
to w pełni syntetyczny olej silnikowy wyprodukowany z gazu ziemnego. Jego formulacja została opracowana w oparciu o unikatową technologię Shell PurePlus, dzięki której olej silnikowy aktywnie pomaga utrzymać silniki w czystości. Dodatkowo zawiera zaawansowany technologicznie pakiet dodatków oczyszczających silnik z osadów, co umożliwia obniżenie tarcia i tym samym zmniejszenie zużycia paliwa, nawet o 2,6%3 – podkreśla Cezary Wyszecki.
Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym jest wyzwaniem globalnym i wymaga zmiany sposobu myślenia o wielu dziedzinach naszego życia, także motoryzacji. Korzystanie z takich rozwiązań jak neutralne emisyjnie oleje silnikowe stanowi bardzo ważny element w realizacji celu, jakim jest ograniczenie negatywnego wpływu samochodów na środowisko naturalne. Sięganie po nowoczesne, tworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju środki smarne, jak oleje Shell Helix, przynosi jednak nie tylko korzyści dla środowiska. Przekłada się również na zyski biznesowe – pozwala budować lojalność klientów, którzy mają coraz większą świadomość ekologiczną. Neutralny emisyjnie olej silnikowy klasy premium może być więc dochodowy, zapewniając przy tym wysoką wydajność i ochronę silnika, z których od dawna znane są oleje Shell.
1 Project Maximus, Shell Insights + Kantar, listopad 2019.
2 Źródło: McKinsey.
3 Na podstawie wyników ACEAM111 dotyczących oszczędności paliwa w porównaniu z przemysłowym olejem referencyjnym. Rzeczywista oszczędność zależy od takich parametrów, jak: marka samochodu, jego wiek, styl jazdy, obciążenie samochodu, jazda po mieście lub autostradzie, i będzie się różnić w indywidualnych przypadkach.
Komentarze (0)