„Dobry start – chwyć kolory jutra” – pod takim hasłem odbywał się kilkuletni projekt współpracy AkzoNobel ze szkołami zawodowymi, którego zwieńczeniem był konkurs Top Gun Junior. Jego finał odbył się 12 czerwca br. w Centrum Szkoleniowym AkzoNobel w Pruszkowie.
Ideą przewodnią projektu była popularyzacja zawodu lakiernika oraz zwiększenie poziomu kwalifikacji zawodowych kształcących się w tej specjalności uczniów. W projekt zaangażowała się m.in. dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, z której młodzież wzięła udział w konkursie na najlepszego lakiernika młodego pokolenia. Do ostatecznej walki o tytuł Top Gun Junior stanęła czwórka finalistów, która zmierzyła się w zadaniach praktycznych (szlifowanie, szpachlowanie, podkładkowanie, lakierowanie z cieniowaniem). Zmaganiom uczestników przyglądało się jury w składzie: Urszula Jastrzębska (nauczyciel ZSSiL nr 3), Marek Skórski (nauczyciel ZSSiL nr 3) i Wiesław Szewczyk (konsultant techniczny AkzoNobel). Również publiczność mogła na żywo śledzić poczynania młodzieży dzięki zamontowanej w kabinie lakierniczej kamerze.
Jak twierdzą organizatorzy, poziom finalistów był bardzo wyrównany. Najlepszy okazał się Wojciech Zientak, a kolejne miejsca zajęli: Mateusz Podbielski (II), Bartłomiej Zgiet (III) oraz Bartosz Trzebiński (IV). Zarówno zwycięzca, jak i pozostali finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez markę Sikkens oraz partnerów projektu: 3M i Sata.
- Poziom trudności był bardzo wysoki – ocenia Wojciech Zientak. - Przygotowania do konkursu trwały aż 3 lata, od pierwszej klasy.
Dodajmy, że firmy wykorzystały wydarzenie do prezentacji swoich najnowszych produktów, a o działalności społecznej AkzoNobel mówiła Paulina Tarka, firmowa koordynatorka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu.
Komentarze (0)