Z Ewą Kowalską (Institute for International Research) na temat majowej konferencji AUTO 2004 rozmawia red. Mirosław Giecewicz.
- Jesteście Państwo organizatorem majowej konferencji – “AUTO 2004 – Polska motoryzacja w UE”. Co spowodowało, że powstała potrzeba zorganizowania takiej konferencji i co jest głównym założeniem tego spotkania?
Założeniem tego spotkania jest zaprezentowanie i przedyskutowanie zmian zachodzących na polskim rynku motoryzacyjnym, które w dużej mierze wiążą się z integracją Polski z UE, a trzeba przyznać, że zmian będzie sporo. Nie wszystkie nadejdą oczywiście natychmiast, ale te najważniejsze takie, jak polityka podatkowa istotna z punktu widzenia uczestników polskiego rynku motoryzacyjnego, czy też zmiany celne lub przepisy wyłączenia blokowego uczestnicy polskiego rynku motoryzacyjnego odczują bardzo szybko po wejściu do UE.
- Jaką tematykę będzie obejmować organizowane przez Państwa spotkanie?
Prelekcja otwierająca konferencję będzie dotyczyła wpływu integracji z UE na polski rynek motoryzacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem dostosowania polskiego sektora do działania w warunkach zwiększonej konkurencji. Andrzej Szejna, Wiceprezes z PAIiIZ, przedstawi uczestnikom plany inwestycyjne w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zostaną również zaprezentowane perspektywy dalszego rozwoju dla poszczególnych uczestników polskiego sektora motoryzacyjnego. Konferencja ma również na celu zaprezentowanie praktycznych konsekwencji dla wszystkich uczestników polskiego rynku motoryzacyjnego wejścia w życie przepisów wyłączenia blokowego, podczas tej sesji nie zabraknie oczywiście doświadczeń unijnych po wprowadzeniu GVO. Ważnym punktem programu będzie panel dyskusyjny nt. konsekwencji finansowo-ekonomicznych integracji z UE dla poszczególnych uczestników rynku. Panel będzie poprzedzony sesją nt. czynników wpływających na cenę i wielkość sprzedaży samochodów w 2004 r. W programie nie zabraknie tak istotnego tematu jak polityka podatkowa w Polsce, istotna z punktu widzenia sektora motoryzacyjnego, czy zmiany celne, które nastąpią po 1 maja 2004 r. Przedstawiciel jednego z producentów samochodów podzieli się swoimi doświadczeniami nt. współpracy z dostawcami i poddostawcami. Inna bardzo praktyczna prelekcja dotyczyć będzie wymogów jakości w przemyśle motoryzacyjnym z uwzględnieniem normy ISO/TS/16949 jako narzędzia współpracy między producentem a dostawcą. Rosnące wymogi unijne odnośnie ochrony środowiska i standardów bezpieczeństwa w produkowanych samochodach to temat, który omówi przedstawiciel UKIE. Podczas konferencji nie zabraknie tematu współpracy rynku ubezpieczeniowego z motoryzacyjnym.
- Do kogo jest adresowana majowa konferencja?
Spotkanie to dedykowane jest przedstawicielom wszystkich uczestników polskiego rynku motoryzacyjnego. Adresowane jest w szczególności do wyższej i średniej kadry zarządzającej przedstawicieli następujących firm: producentów i importerów samochodów i autobusów, producentów i importerów części i podzespołów, dealerów.
- AUTO 2004 to aż trzy dni wykładów. Jakie firmy i organizacje będą miały tam swoje prelekcje?
Zaproszeni prelegenci to najwyższej klasy eksperci oraz doświadczeni praktycy z zakresu motoryzacji. Reprezentują następujące firmy i organizacje: Samar, PAIiIZ, PricewaterhouseCoopers, Związek Motoryzacyjny SOIS, Opel Polska, Renault Polska, Ernst & Young, UOKiK, Auto-Elements/Fundacja Multi-Expert, Kirchoff Polska, UKIE, TU Allianz Polska
- Gdzie odbędzie się to spotkanie?
Konferencja odbędzie się w dniach 26-28 maja br. w Warszawie, w hotelu Marriott. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczegółowy program konferencji znaleźć można pod adresem www.iir.pl
- Czym zajmuje się Institute for International Research?
Institute for International Research jest międzynarodową firmą organizującą konferencje m.in. na tematy ekonomiczno-gospodarcze i prawne. Na świecie działamy od trzydziestu, a w Polsce od pięciu lat. Rocznie organizujemy ponad 100 spotkań dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwami. Gwarancją jakości konferencji IIR jest program powstający na podstawie oczekiwań delegatów i wybitni prelegenci, specjaliści z różnych dziedzin gospodarki, prawa i nauki.
Ewa Kowalska Conference Director Institute for International Research
- Dziękuję za rozmowę.
Kontakt do organizatora:
Institute for International Research
tel. (022) 525 09 00
fax (022) 525 09 01
www.iir.pl
Komentarze (0)