Automechanika

ponad rok temu  14.12.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Tu pracują profesjonaliści (cz. 1)

Nic nie robi na kliencie tak dużego i dobrego wrażenia, jak jednolicie ubrani pracownicy. Nowoczesny krój odzieży roboczej i korzystanie ze środków ochrony indywidualnej to ważne elementy budowania pozytywnego wizerunku warsztatu. Ochrona przed zimowym chłodem, który o tej porze roku panuje w wielu warsztatach, to dodatkowy argument za kupnem pracownikom dobrej jakości kombinezonów.

Dobrze ubrany pracownik to czytelny komunikat – tu pracują profesjonaliści. W tej części naszego cyklu zaprezentujemy kilka propozycji odzieży ochronnej i roboczej, w kolejnej napiszemy o butach, a w ostatniej o rękawicach, okularach i innych ważnych i praktycznych elementach.
Dobrze wykonana usługa plus dobry, modny wygląd to najprostsza metoda na powiększenie przewagi konkurencyjnej i zyskanie nowych klientów – może także obsługę dużych klientów flotowych. Dziś profesjonalizacja wizerunku nie jest trudna ani nie wiążą się z nią duże koszty. Wystarczy wybrać dobrego dostawcę artykułów BHP. Dobry dostawca to taki, który ma zróżnicowane portfolio oraz świadczy usługi dodatkowe, takie jak np. logowanie, czyli nanoszenie nadruków reklamowych.

Robocze znaczy komfortowe!
Jeśli poświęcimy chwilę na zapoznanie się ze szczegółową ofertą czołowych producentów odzieży ochronnej i roboczej, w katalogach produktowych odnajdziemy informacje, które pozwolą nam dobrać model ubrania roboczego do prac w warsztacie samochodowym. Na przykład w ofercie polskiej marki Lahti Pro znajdziemy aż siedem kompletów wysokiej jakości bluz i spodni ochronnych. Z założenia mamy do wyboru spodnie do pasa lub popularne ogrodniczki, które wraz z bluzą stanowią jednolitą kolorystycznie całość. Możemy zdecydować się na komplety uszyte z 100-proc. bawełny lub wybierać spośród produktów wykonanych z mieszanki poliestrowo-bawełnianej o różnej gramaturze. W tej grupie modelem najbardziej odpornym na przetarcia, a jednocześnie najgrubszym są spodnie lub ogrodniczki (LPSR) oraz bluzy robocze (LPBR). Uszyto je z ciemnego materiału o gramaturze aż 267 g/m2, na którym nie widać przypadkowych zabrudzeń. W miejscach narażonych na rozdarcia zastosowano potrójne szwy. Równie dobrze wygląda kwestia miejsc, w których najczęściej dochodzi do przetarć. Producent wzmocnił je dodatkową warstwą mocnego materiału – poliestru 600D. Ten model sprzedawany jest z powodzeniem od pięciu lat. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie warsztatów samochodowych. Jego użytkownicy podkreślają bardzo wysoką staranność wykonania, jakość użytych materiałów, chwalą wzmocnienia oraz dużą liczbę praktycznych kieszeni.
W ogrodniczkach godne uznania jest zastosowanie klamer o specjalnej konstrukcji. Gwarantują one trwałe utrzymanie długości szelki, dzięki czemu spodnie cały czas znajdują się na ustawionej wysokości. W przypadku bluzy roboczej dużym udogodnieniem jest zastosowanie zamka błyskawicznego oraz specjalnych otworów wentylacyjnych, które można samodzielnie otwierać lub zamykać. Jednym słowem, jest to model technicznie zaawansowany, stąd też cieszy się bardzo dużą popularnością.
Spośród modeli uszytych z mieszanki poliestrowo-bawełnianej na uwagę zasługują też te najbardziej przewiewne, to znaczy wykonane z materiału o niższej gramaturze. Specjaliści Lahti Pro uznali, że zbyt duże obniżenie gramatury materiału może wpłynąć na wytrzymałość odzieży. Ich zdaniem bezpiecznym kompromisem między przewiewnością a wytrzymałością będzie uszycie spodni i bluzy roboczej z materiału o gramaturze 190 g/m2. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest duża przewiewność. Ubranie dobrze dopasowuje się do sylwetki, liczne kieszenie oraz wzmocnienia w newralgicznych miejscach sprawiają, że komplet ten znakomicie sprawdza się w dobrze ogrzewanych warsztatach. Pracuje się w nim wygodnie, bez uciążliwego odczucia gorąca.

Dla wymagających
Ubrania ochronne i robocze uszyte z bawełny to wyższy komfort użytkowania, wszak bawełna to królowa tkanin. Jest wytrzymała, łatwa w praniu, odporna na wysoką temperaturę. Bardzo dobrze chłonie pot i wodę. Dobra przepuszczalność powietrza sprawia, że bawełniane ubrania zawsze, bez względu na zmieniającą się modę, będą cieszyły się popularnością. Właściwości cieplno-izolacyjne bawełny są najlepsze ze wszystkich włókien, oprócz wełny. W ofercie Lahti Pro dostępne są dwa interesujące modele ubrań w 100% bawełnianych. L4040 (bluza), L4050 (spodnie) lub L4060 (ogrodniczki) to bardzo ciekawy komplet. Uszyty z bawełny o gramaturze aż 270 g/m2. Zapewnia wysoką wytrzymałość, konstrukcyjnie jest przystosowany do wykonywania najcięższych prac. Liczne wzmocnienia, potrójne szwy to tylko część z długiej listy zalet. W tym komplecie każdy mechanik będzie wyglądał jak przedstawiciel rajdowego teamu serwisowego. Profesjonalizm w czystej postaci.
Drugą bawełnianą propozycją godną rozważenia są stalowoszare spodnie i bluzy robocze z charakterystycznymi niebieskimi aplikacjami. Materiał jest nieco cieńszy – 190 g/ m2 – więc pozwala na komfortową pracę zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.
Logowanie – istotny szczegół
Wybierając markę odzieży ochronnej, warto zapytać, czy dany dostawca świadczy usługę znakowania, czyli mówiąc prościej – czy może nanieść na wybrane produkty logo warsztatu lub hasło reklamowe. Nic nie dodaje jednolitemu systemowi ubioru takiego profesjonalnego wymiaru, jak mały logotyp firmy. Wtedy wiadomo, że mamy do czynienia z zespołem fachowców, specjalistów w swoich dziedzinach, działających w ramach jednej organizacji. Drobny szczegół w postaci subtelnego haftu lub nadruku w wielu przypadkach przesądza o tym, że klient powtórnie oddaje auto do naprawy w danym warsztacie i poleca jego usługi znajomym, a to, jak wiadomo, najskuteczniejsza forma reklamy.

Już za miesiąc w kolejnym artykule poruszymy kwestię obuwia roboczego i ochronnego, które jest ważnym uzupełnieniem ubrania. Wygodne, bezpieczne buty to podstawa bezpieczeństwa stopy i gwarancja komfortowej pracy. Już dzisiaj zachęcamy do lektury.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony