W ofercie firmy OSRAM można znaleźć wiele żarówek przeznaczonych do motocykli. Choć na pozór są one często identyczne z tymi stosowanymi w samochodach (identyczne napięcie i typ), w jednośladach powinno się stosować żarówki przeznaczone specjalnie do nich. Dlaczego?
Otóż żarówki do motocykli mają specjalną konstrukcję, która daje im znacznie większą niż w przypadku produktów do samochodów odporność na wstrząsy i wibracje. Wszystkie motocyklowe żarówki OSRAM testowane są zgodnie z wymaganiami normy IEC 60810 NBR Heavy Duty – podczas trwającego 20 godzin testu muszą wytrzymać przeciążenia sięgające nawet 13,8 G. Warto dodać, że są w tym czasie włączane na 10 minut i na kolejne 10 minut wyłączane.
Zależnie od preferencji można wybierać wśród żarówek linii Original, X-Racer oraz Night Racer w trzech odmianach – 50, 90 i 110. Ta pierwsza obejmuje typy HS1, S1 i S2 – to żarówki odporne na wstrząsy, o bardzo dobrych parametrach i rozsądnej cenie. Co warto podkreślić, trwałość żarówek Original jest nawet 4-krotnie wyższa niż żarówek niehalogenowych.
Seria X-Racer charakteryzuje się chłodnobiałym światłem, o temperaturze barwowej sięgającej 4200 K. Do wyboru są żarówki typu H4, H7, H8 i HS1. Dwa pierwsze można kupić parami, z drugą sztuką w charakterystycznym opakowaniu w kształcie kasku – idealną na zapas. Oczywiście także produkty linii X-Racer są wytrzymałe na wibracje, a ich dodatkową zaletą jest o 20% większa niż w przypadku żarówek standardowych ilość światła.
Rodzina Night Racer obejmuje trzy modele, nazwane liczbami 50, 90 i 110. Oznaczają one, o ile więcej światła generuje dana żarówka. Linia Night Racer 50 oferuje więc o 50% więcej światła niż żarówki standardowe, co przekłada się także na dłuższy nawet o 20 m zasięg. Do wyboru są typy H4, H7 i HS1. Do 90% więcej bielszego o 10% światła (także w porównaniu do produktów standardowych) generuje Night Racer 90, dzięki czemu jej zasięg jest większy nawet o 30 m. Dostępny w odmianach H4 i H7 Night Racer 110 dostarcza z kolei 110% więcej bielszego do 20% światła, a zasięg – zależnie od typu – wzrasta nawet o 35 lub 40 m.
Komentarze (0)