Inne

ponad rok temu  24.02.2014, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Znamy laureatów Złotego Medalu MTP

Podczas tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej (27-30 marca, Poznań) przyznane zostaną Złote Medale MTP. Eksperci uznali, że na odznaczenie zasługują następujące produkty...

1. CDIF/3 system diagnostyczny
Axes System Sp. z o.o., Gdańsk
Pawilon 7, stoisko 41

CDIF/3 to nowoczesne i przyjazne użytkownikowi urządzenie diagnostyczne – owoc dziesięciu lat prac nad rozwojem poprzednika, systemu CDIF/2. Każdy interfejs CDIF/3 posiada wyświetlacz LCD TFT 4,3”, obsługę połączenia WiFi w standardzie „n”, wbudowany mikrofon oraz złącze kart MicroSD.

 

2. Stanowisko testowania pomp i pompowtryskiwaczy STP-4
Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia”, Poznań
Pawilon 7A, stoisko 1

Stanowisko umożliwia pomiar dawek paliwa z wysoką powtarzalnością i dokładnością. Można na nim sprawdzić m.in. pompowtryskiwacze (z wykorzystaniem przystawki), pompy wysokiego ciśnienia, pompy rozdzielaczowe oraz rzędowe.

Innowacyjny jest sposób synchronizacji badanych elementów z obrotami napędu – na stałe zabudowano urządzenie do pomiaru kąta położenia wału z dokładnością do 0,1 stopnia oraz łatwy sposób zerowania i ustawiania tzw. kąta wyzwalania.

Stanowisko przeznaczone jest do użytkowania zarówno w warsztatach mechaniki samochodowej, jak i w szkolnictwie wyższym i zawodowym.


3. Stół testowy VINCI
EMMETEC SRL, Włochy
Zgłaszający F.A. Polska Sp. z o.o., Gdynia
Pawilon 7, stoisko 18

Ten kontrolowany przez komputer stół umożliwia testowanie kolumn EPS przed i po procesie naprawy. Operator stołu może przeprowadzić symulację kilkunastu odmiennych warunków prowadzenia samochodu, ze zmienną prędkością i obciążeniem pojazdu. Wersja automatyczna stołu pozwala na przeprowadzenie pełnej sekwencji zautomatyzowanych testów według zadanych wcześniej warunków dla danego typu samochodu.

 

4. Elektroniczny tester ustawienia reflektorów z systemem kamerowym typ MLT 3000
MAHA Maschinenbau Haldenwang GmbH & CO. KG, Niemcy
Zgłaszający: MAHA Polska Sp. z o.o., Tarnowskie Góry
Pawilon 7A, stoisko 9

Współczesne reflektory samochodowe wymagają coraz bardziej inteligentnych urządzeń kontrolnych (optyczny odczyt prawidłowego promienia reflektora nie jest już taki prosty). W tym celu firma MAHA stworzyła produkt, który wyklucza możliwość pomyłki, a pomiar i regulacja reflektorów stają się dziecinnie proste. MLT 3000 pozwala mierzyć wszystkie dostępne na rynku reflektory samochodowe.

 

5. TachoDrive 4
MATT R.P. Trączyńscy Sp. j. Kościan
Pawilon 8A, stoisko 5

Urządzenie służy do pobierania, analizy i archiwizacji danych z tachografu cyfrowego oraz karty kierowcy. Pobrane dane można przeanalizować, a wyniki analizy wyświetlić na wbudowanym wyświetlaczu LCD lub wydrukować bezprzewodowo na drukarce. TD4 przeznaczony jest dla firmy transportowych, służb kontrolnych, serwisów tachografów.

 

6. ilteQ System
NOIDSS sp. z o.o., Katowice

ilteQ to instalowany w pojazdach mechanicznych system, którego celem jest uniemożliwienie uruchomienia pojazdu mechanicznego w przypadku pozytywnego wyniku badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu lub nie poddania się testowi przez kierowcę. System zapobiega prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu, informując jednocześnie innych użytkowników drogi o statusie pojazdu.

 

7. Autodata Online 3
Autodata Limited, Anglia
Zgłaszający: Precyzja-Service, Bydgoszcz
Pawilon 7A, stoisko 11

Autodata Online to zbiór informacji technicznych, adresowany przede wszystkim do niezależnych warsztatów samochodowych. Dane są stale uaktualniane, zapewniając mechanikom, diagnostom, elektrykom i elektronikom samochodowym nieprzerwany dostęp do precyzyjnej i kompleksowej informacji.

 

8. GeoTruck
Precyzja-Technik Sp. z o.o., Bydgoszcz
Pawilon 7A, stoisko 11

GeoTruck to komputerowy przyrząd do pomiaru geometrii kół i osi pojazdów o dmc powyżej 3,5 t, posiadających dowolną ilość osi jezdnych niekierowanych i kierowanych z kołami w zakresie średnic 14-26”. Komunikacja między zespołami pomiarowymi i komputerem odbywa się drogą radiową. Do pomiaru parametrów geometrii w płaszczyźnie poziomej wykorzystywane są dwie kamery CCD oraz sześć przetworników ultradźwiękowych, a do pomiaru kątów pionowych oraz kątów skrętu kół – czujniki przyspieszeniowe.

 

9. Lampy diodowe zespolone tylne serii „Hamburger”
W91, W92, W93, W94, W95
Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” Józef i Leszek Waś Sp. j., Godzikowice
Pawilon 8A, stoisko 12

Te nowoczesne, ultrapłaskie (grubość bez pierścienia: 25 mm) lampy tylne zespolone mogą być montowane np. na naczepach, przyczepach czy lawetach. Występują w dwóch wersjach: 3-światłowej (światło pozycyjne, hamowania i kierunku jazdy) oraz 5-światłowej, gdzie wszystkie funkcje świetlne zintegrowane są w jednej lampie (światło pozycyjne, hamowania, kierunku jazdy, cofania i przeciwmgielne).

 

11. Linia diagnostyczna Certus Race Line EVO2
WSOP Sp. z o.o., Gliwice
Pawilon 7A, stoisko 17

Certus jest intuicyjny w obsłudze – diagnosta „krok po kroku” prowadzony jest przez kolejne etapy diagnozy. Linia oferuje funkcję rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4x4. Dodatkowo można doposażyć ją w szereg przydatnych funkcji, np. wspomaganie wyjazdu z rolek, archiwizację pomiarów, wagę i wiele innych.

GALERIA ZDJĘĆ

Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP
Znamy laureatów Złotego Medalu MTP

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony