Lakiernictwo i blacharstwo

Lakiernictwo i blacharstwo

ponad rok temu  06.10.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 6 minut

Czyste powietrze. Klucz do lakierniczego sukcesu i oszczędności

Modułowy system filtrów SATA series 500 pozwala na dopasowanie do potrzeb każdej lakierni

Strona 2 z 2

W gamie filtrów SATA serii 500 mamy 3 podstawowe wersje filtra, odpowiadające kolejnym krokom w oczyszczaniu powietrza:

  • filtr o numerze 524 odpowiada oczyszczaniu pierwszego stopnia, za pomocą separatora cyklonowego,
  • filtr 544 jest połączeniem separatora cyklonowego i filtra cząstek stałych,
  • filtr 584 jest najbardziej zaawansowaną wersją, która poza separatorem i filtrem cząstek stałych ma również filtr węglowy.

Warto również wspomnieć, że wszystkie filtry serii 500 są modułowe. Oznacza to, że wraz ze wzrostem potrzeb możemy rozbudowywać je o kolejne stopnie filtracji. Zacząć możemy od separatora, rozbudowując go kolejno o filtr cząsteczek stałych i filtr węglowy. Zalecamy, aby trzymać się kolejności i nie pomijać poszczególnych stopni, ponieważ może to wpływać negatywnie na żywotność wkładów, szczególnie w przypadku gdybyśmy podali zaolejone powietrze na filtr węglowy. Dodatkowo możliwe jest dopasowanie filtra do ergonomii stanowiska pracy, ponieważ moduły możemy zamieniać stronami – przekładając je na prawą lub lewą stronę od reduktora, przy zachowaniu kolejności kroków filtracji, tj. wejście -> separator cyklonowy -> filtr cząsteczek stałych -> filtr węglowy -> reduktor z wyjściem.

Każdy filtr możemy zamontować na stałe, w wyznaczonym miejscu, dostępne są też wersje mobilne – na stelażu lub w walizce na kołach.

Po zakupie filtra jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, są interwały wymiany poszczególnych wkładów. Poprzednie generacje miały żywotność na poziomie 6 miesięcy dla pierwszych dwóch kroków i 3 miesięcy dla filtra węglowego. Obecnie dzięki poprawieniu budowy wkładów oraz zastosowaniu najnowszych technologii producent wyrównał interwał wymiany dla wszystkich kroków filtracji do 6 miesięcy. SATA zaopatrzyła obudowę w specjalny timer, który poinformuje nas o zbliżającym się interwale wymiany wkładów. Do każdego zakupionego wkładu dołączany jest dokładnie taki sam timer.

Każdemu pozostawiamy pod rozwagę, czy warto przeprowadzić taką inwestycję w swojej lakierni. Po przeliczeniu kosztów i czasu, jakie tracimy na poprawki i usuwanie wad lakierniczych spowodowanych jakością powietrza, okaże się, że zainstalowanie filtra zwróci się dużo szybciej, niż nam się wydaje. Pamiętajmy, że szybujące w górę ceny materiałów i energii mogą pochłonąć sporą część naszego zysku, a jednorazowa inwestycja w filtr SATA pozwoli na wiele lat spokojnej pracy i podniesienie jakości wykonywanych przez nas usług.

Mateusz Jankiewicz
Techniki Systemów Aplikacyjnych sp. z o.o.

tesa.net.pl

Artykuł pochodzi z archiwum Nowoczesnego Warsztatu

GALERIA ZDJĘĆ

Niezależnie od tego, jakie urządzenia mamy zamontowane w instalacji powietrza, możemy wybierać spośród trzech modułów filtra
Niezależnie od tego, jakie urządzenia mamy zamontowane w instalacji powietrza, możemy wybierać spośród trzech modułów filtra
Przekrój filtrów SATA
Wkłady do filtra SATA
Wkłady do filtra SATA

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony