Fachowe porady

Fachowe porady

ponad rok temu  08.12.2016, ~ Bartłomiej Ryś - ,   Czas czytania 5

Najczęstsze błędy popełniane przy naprawianiu opon
Strona 2 z 2

Produkty chemiczne do wulkanizacji należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem. Nie dopuszczalne jest np. stosowanie płynów wulkanizacyjnych do dętek w celu wklejenia wkładów lub łatek do opon.

  1. Nadmierny pośpiech 

Dopiero gdy wnętrze opony jest czyste, a powierzchnia oszorstkowana, należy przystąpić do smarowania miejsca naprawy płynem do wulkanizacji. Czas schnięcia zależy od warunków panujących w warsztacie, tj. temperatury i cyrkulacji powietrza oraz jego wilgotności. Najpewniejszy sposób to kontrola grzbietem palca. Moment tzw. lepkości kontaktowej jest optymalny do wprowadzenia kołka w otwór. Skrócenie czasu schnięcia płynu wulkanizacyjnego skutkuje nietrwałością przeprowadzonej naprawy.

  1. Brak staranności podczas wykonywania poszczególnych etapów naprawy

Niewłaściwy dobór narzędzi  do wykonywanej czynności, a także brak dbałości o precyzyjność czynności powoduje, że naprawa jest źle wykonana, i w efekcie klient wracać może do serwisu z reklamacją.

  1. Naprawa sznurem traktowana jako naprawa docelowa, a nie tymczasowa

Naprawa wykonana sznurem to naprawa tymczasowa, którą powinien wykonać kierowca samochodu w czasie awarii opony na drodze.

Sznur powinien być w jak najkrótszym czasie usunięty i zastąpiony naprawą końcową wykonaną w warsztacie wulkanizacyjnym. Profesjonalny warsztat wulkanizacyjny nie powinien traktować naprawy sznurem jako naprawy końcowej – sznury należy traktować jako naprawę awaryjną, ponieważ pomijana jest weryfikacja uszkodzenia (brak oceny technicznej opony, do czego niezbędne jest zdemontowanie opony z obręczy).
 
Szkolenie przede wszystkim!
Nagminnym błędem jest brak  znajomości prawidłowej technologii wulkanizacji jako procesu w zakresie przeprowadzanych napraw. Dział Szkoleń firmy TIP-TOPOL od prawie 25 lat oferuje kursy zarówno o tematyce teoretycznej, jak i praktycznej, prowadząc profesjonalne szkolenia z zakresu technologii naprawy wszystkich rodzajów opon z użyciem materiałów lidera w branży produkcji materiałów naprawczych, firmy Rema TipTop.
Obecnie około 400 kursantów rocznie uzyskuje wiedzę potwierdzoną certyfikatem. W okresie działania Centrum Szkoleniowego daje to wynik tysięcy przeszkolonych specjalistów, świetnie radzących sobie w branży motoryzacyjnej.

Oferta szkoleniowa TIP-TOPOL:

  1. Obsługa koła i naprawa opon motocyklowych
  2. Obsługa koła i naprawa opon w oponiarskim serwisie osobowym + TPMS
  3. Obsługa koła i naprawa opon w oponiarskim serwisie ciężarowym
  4. Obsługa koła i naprawa opon maszyn i pojazdów rolniczych
  5. Obsługa koła i naprawa opon wielkogabarytowych i przemysłowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony