Paliwa i oleje

Wydarzenia

ponad rok temu  16.01.2018, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Gosia Rdest wygrywa w Dubaju. Przypominamy nasz wywiad [FILM]

Audi R8 LMS z Gosią Rdest za kierownicą zwycięża 24-godzinny wyścig w klasie GT4. Polka, która współtworzyła zespół Team Phoenix Racing, została tym samym pierwszą kobietą wygrywającą wyścig w Dubaju.

Kariera najnowszego modelu zbudowanego przez Audi Sport z myślą o klientach zewnętrznych, rozpoczęła się tak naprawdę wraz z tym wyścigiem długodystansowym. Nowe Audi R8 LMS w wersji GT4 dostępne jest dla klientów od grudnia roku ubiegłego. Dokładnie cztery tygodnie od dnia, w którym pierwsze egzemplarze tego samochodu oddane zostały do rąk prywatnych teamów, Audi R8 LMS stanęły w szranki z dziewięcioma innymi autami pięciu różnych marek na otwarciu sezonu wyścigów 24-godzinnych w Dubaju. Zwyciężył kwartet kierowców z Europy.

Zespół w składzie: Gosia Rdest, Philip Ellis, John-Louis Jasper i Joonas Lappalainen wyprzedził na mecie drugi skład teamu Phoenix Racing złożony z kierowców z Hongkongu.

Właściwie już od szóstej godziny zmagań na torze, Audi przewodziło klasyfikacji GT4, głównie dzięki trójce młodych kierowców, m.in. Polce Gosi Rdest, którzy wcześniej osiągnęli doskonałe wyniki w serii wyścigów Audi Sport TT Cup. Należy dodać, że Gosia Rdest była jedyną kobietą na podium. To drugi z rzędu sukces Gosi w Dubaju – w zeszłym roku również przywiozła puchar za trzecie miejsce w kategorii TCR. Tym razem poprawiła wynik.

Nasza zawodniczka była zachwycona możliwościami nowego Audi R8 LMS – „Samochód jest dość łatwy w prowadzeniu i daje bardzo dużo frajdy. Wymaga innego stylu jazdy niż przednionapędówki, trzeba sporo cierpliwości z dodawaniem gazu. Generalnie samochód bardzo pozytywnie mnie zaskoczył” – mówi Gosia, która cały sezon 2018 spędzi za kółkiem właśnie R8 w Mistrzostwach Europy GT4.

Pod koniec października rozmawialiśmy z Gosią Rdest na wspólnym stoisku Ravenol i ekipy Phoenix Racing GmbH podczas targów Warsaw Moto Show. Gosia opowiadała nam o swoich samochodach, wyścigach i roli oleju w motorsporcie. Zachęcamy do obejrzenia: