Toyota przekształca się w koncern zajmujący się pełnym spektrum mobilności, dlatego wspierane będą startupy proponujące nowe modele biznesowe dla współdzielenia pojazdów, a także centrów mobilności. Z kolei wynalazki i rozwiązania eliminujące bariery w poruszaniu się, zwłaszcza dla starzejącego się społeczeństwa, to kategoria „Mobilność dla wszystkich”.
Toyota Motor Europe (TME) ogłosiła rozpoczęcie naboru do drugiej edycji Toyota Open Labs. Program ma na celu wspieranie w rozwoju innowacyjnych startupów, powiększenie skali ich działalności i nawiązanie bliskiej współpracy z poszczególnymi działami Toyoty oraz partnerami koncernu.
Koncern kontynuuje wsparcie innowacyjnych startupów w Europie, potwierdzając swoje długoterminowe zaangażowanie w rozwój technologii niskoemisyjnych i ekologicznych. W ramach kolejnej edycji Toyota Open Labs umożliwi wybranym młodym przedsiębiorstwom współpracę z najważniejszymi jednostkami biznesowymi koncernu w sześciu strategicznych kategoriach z dziedzin związanych z mobilnością.
Wybrane startupy będą mogły korzystać z wiedzy doradców i mentorów, co otworzy przed nimi nowe perspektywy rozwoju. Firmy te zyskają szansę na usprawnienie swoich strategii biznesowych, zwiększenie możliwości inwestycyjnych, udoskonalenie produktów oraz nawiązanie kluczowych relacji. Program obejmuje opracowanie prototypów, analizę rynku oraz współpracę z ekosystemem Toyoty. Partnerami Toyota Open Labs są Toyota Tsusho Europe, KINTO Europe, Woven Capital, a także Toyota Mobility Foundation.
Kluczowe kategorie w Toyota Open Labs
Toyota Open Labs w sferze ekosystemu energetycznego BEV w nowej edycji programu będzie wspierać firmy zajmujące się m.in. technologiami i systemami pozwalającymi na transformację energetyczną, takimi jak zarządzanie energią, bilansowanie sieci, inteligentne ładowanie oraz technologią vehicle-to-grid, pozwalającą na transfer energii do sieci energetycznej. W obszarze wodoru do współpracy zaproszone zostaną startupy tworzące rozwiązania wspomagające rozwój gospodarki wodorowej.
Firmy rozwijające technologie ograniczające emisję dwutlenku węgla otrzymają wsparcie w ramach kategorii „Wychwytywanie i redukcja emisji CO₂”. Ważnym obszarem w tej edycji Toyota Open Labs jest także gospodarka o obiegu zamkniętym, dlatego szczególny nacisk kładziony jest na innowacyjne systemy odzysku, recyklingu i ponownego wykorzystania pojazdów i ich komponentów.
Nabór do drugiej edycji programu trwa do 20 grudnia, a wybrane firmy zostaną ogłoszone w lutym 2025 roku. Startupy będą miały okazję zaprezentować swoje projekty podczas Demo Days we wrześniu i październiku 2025 roku (więcej informacji o Toyota Open Labs na stronie toyotaopenlabs.com).
Fot. Toyota
Komentarze (0)