Inne

Inne

ponad rok temu  22.09.2010, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Klasa patronacka Peugeot w Polsce

Prezes Peugeot Polska, Stefano Casadio, przekazał samochód Peugeot 407 pracowni samochodowej, po czym wraz ze starostą Kluczborka Piotrem Pośpiechem oraz Marszałkiem Województwa Józefem Sebestą, w obecności licznie zaproszonych gości, odsłonił tablicę pamiątkową nowej pracowni samochodowej.
Po części oficjalnej, kierowca rajdowy, Tomasz Kuchar, oficjalny zawodnik Peugeot Sport Polska Rally Team, spotkał się z uczniami szkoły.
Lokalną opiekę nad klasą patronacką obejmie autoryzowany koncesjoner Peugeot - firma Alfred Lubos z Bytomia.
Jest to kolejna tego typu inicjatywa, bowiem Peugeot Polska wraz z siecią koncesjonerów marki już od 10 lat otacza opieką szkoły samochodowe, tworząc w nich klasy patronackie.
W ramach współpracy, Peugeot Polska przekazuje pracowniom samochodowym dydaktyczne modele samochodów Peugeot oraz podzespoły i części zamienne: silniki, skrzynie biegów, osprzęt elektryczny itp.
Uczniowie klas patronackich mają możliwość odbywania praktyk w serwisach Peugeot na terenie Polski, a na początku każdego roku szkolnego otrzymują od Peugeot Polska broszury szkoleniowe oraz odzież roboczą niezbędną do odbycia praktyki. Ponadto mają możliwość nauki języka francuskiego, co w szkołach technicznych wciąż jest rzadkością.
Uczniowie maturalnej klasy patronackiej uczestniczą w specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach w Centrum Szkolenia Peugeot Polska. Cykl szkoleń kończy się uzyskaniem Certyfikatu Technika Dyplomowanego Peugeot, który stanowi bardzo ważny element na starcie kariery zawodowej młodych adeptów mechaniki samochodowej. Ponadto na zakończenie roku szkolnego uczniowie klas patronackich otrzymują nagrody rzeczowe za dobre osiągnięcia w nauce.

W ramach programu wsparcia edukacji zawodowej organizowane były także wymiany międzyszkolne - grupy uczniów z klas patronackich wyjeżdżały do Francji, gdzie między innymi miały możliwość zwiedzać fabryki Peugeot, odbywać praktyki w serwisach Peugeot oraz poznawać uroki regionu Alzacji.
Z kolei francuscy uczniowie przybyli do Polski na zaproszenie polskiej szkoły. Poza praktyką w serwisie Peugeot uczestniczyli także w zajęciach szkolnych z przedmiotów zawodowych oraz zwiedzali Warszawę.
Dzięki powstaniu klas Peugeot, uczniowie mają możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami w motoryzacji. Przedtem wyposażenie pracowni samochodowych bazowało głównie na podzespołach Fiata 125/126, czyli na technologii z lat siedemdziesiątych.
Do tej pory utworzono klasy patronackie Peugeot w 6 miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Radomiu, Nowym Sączu, Łodzi i Sosnowcu.

[img_full]7500|8512[/img_full]

Do dnia dzisiejszego firma Peugeot Polska przekazała klasom patronackim następujące egzemplarze dydaktyczne samochodów:

•    model 806 - Technikum Samochodowe w Poznaniu, maj 2000, Motomarket,
•    model 607 - Zespół Szkół Samochodowych w Warszawie, kwiecień 2002, Peugeot Polska,
•    model 406 - Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, marzec 2003, Prasek,
•    model 406 – Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, maj 2006, Lider,
•    model 1007- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzi,wrzesień 2009, Nordyński,
•    model 607 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sosnowcu, październik 2009, L’Emir,
•    model 407 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kluczborku, wrzesień 2010, Lubos.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony