Obszar szczególnie angażujący wysiłki naukowców to ochrona środowiska – a jednym z wyzwań jest konieczność pogodzenia dynamicznego rozwoju motoryzacji z troską o ekologię. Po drogach świata porusza się obecnie 900 milionów samochodów, a do 2030 r, ich liczba wzrośnie do 1,5 miliarda. Każdego roku samochody emitują ok. 5 miliardów ton CO2. Firma Michelin będzie uczestniczyć w Pikniku Naukowym, by przybliżyć uczestnikom przyszłościowe rozwiązania, mogące ograniczyć szkodliwy wpływ motoryzacji na środowisko.
[img_full]7198|7682[/img_full]
14 edycja Pikniku Naukowego odbędzie się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, na warszawskim Powiślu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Wielki Mikroświat”. Zaplanowano ponad 1000 pokazów z najróżniejszych dziedzin wiedzy, takich jak fizyka, matematyka, czy najnowsze technologie. Właśnie w tej ostatniej kategorii zaprezentuje się na Pikniku Naukowym Firma Michelin, w namiocie numer 150.
Wśród nowatorskich rozwiązań, które Michelin będzie przybliżał publiczności, znajdzie się MICHELIN Active Wheel, czyli pomysł koła mającego własny silnik i zawieszenie. To rozwiązanie było prezentowane w ubiegłym tygodniu w Rio De Janeiro, podczas międzynarodowego spotkania na temat ekorozwiązań w motoryzacji – Michelin Challenge Bibendum.
[img_full]7198|7680[/img_full]
Goście Pikniku Naukowego, którzy odwiedzą namiot Michelin, dowiedzą się czym różnią się opony do samochodów elektrycznych od opon do aut osobowych z silnikami paliwowymi.
Goście Pikniku, którzy odwiedzą namiot Michelin będą mogli także dowiedzieć się jak zbudowano i testowano Lunar Wheel, czyli koło do pojazdów komicznych.
Komentarze (0)