Do sprzedaży trafiła kolejna książka z cyklu „Polskie konstrukcje motoryzacyjne”, tym razem poświęcona pojazdom powstałym w latach 1966-1970.
W swojej najnowszej publikacji Andrzej Zieliński kontynuuje opis dorobku polskich konstruktorów w zakresie budowy pojazdów samochodowych, rolniczych ciągników kołowych i motorowerów po drugiej wojnie światowej. W książce opisano łącznie 123 pojazdy – zarówno produkowane seryjnie, jak i prototypy.
Od Autora
Po zakończeniu II wojny światowej rozwój motoryzacji w Polsce napotykał znaczne trudności, na które składały się zarówno czynniki natury technicznej, jak i niekorzystne warunki społeczno-polityczne. Należy jednak stwierdzić, że w tych trudnych warunkach powstało wiele interesujących konstrukcji pojazdów. Nieubłagany upływ czasu powoduje, że niektóre z nich popadają w zapomnienie. Dla miłośników motoryzacji należących do najmłodszego pokolenia są one zupełnie nieznane. Moje zainteresowanie techniką motoryzacyjną, a w szczególności rozwojem konstrukcyjnym polskich pojazdów, zaowocowało wydaniem kilku książek o tej tematyce.
Więcej na: www.wkł.com.pl
Komentarze (0)