Jak zapowiada Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Scania, do roku 2020 globalny potencjał produkcyjny firmy wzrośnie do 120 tys. ciężarówek rocznie. Dla porównania, w ubiegłym roku Scania dostarczyła ok. 61 tys. ciężarówek.
Scania będzie zwiększać zdolności produkcyjne inwestując w zaawansowane technologie produkcji w istniejących fabrykach, co wiąże się z wydatkiem rzędu 1,5 miliarda SEK w ciągu trzech lat.
- Rozwijać będzie się również nasza sieć serwisowa – zapowiada Lundstedt. - Mamy ambicję, aby usługi związane z serwisem stanowiły od 25 do 30% sprzedaży.
Choć najbliższe lata mogą być dla Europy trudne, w dalszej perspektywie Scania spodziewa się ożywienia. Znaczący wzrost popytu nastąpi w Azji i Afryce.
- W Europie umocniliśmy swoją pozycję i utrzymamy ją w nadchodzących latach dzięki szerokiej gamie silników Euro 6, nowemu modelowi Scania Streamline oraz ofercie „Ecolution by Scania” – te produkty i usługi pomagają naszym klientom obniżyć zużycie paliwa, a tym samym redukują wpływ transportu na środowisko naturalne – wyjaśnia Lundstedt. - Na naszą korzyść działa również trend polepszania efektywności transportu w krajach rozwijających się.
Dalsze poszerzanie produktowego portfolio związane jest zdziałaniami w ramach Grupy Volkswagen. Scania bada możliwości współpracy z firmą MAN w takich obszarach jak osie, skrzynie biegów i inne komponenty, w tym hybrydowe układy napędowe. Przeprowadzone badania wykazały, że istnieją interesujące możliwości osiągnięcia synergii i prace w tej sferze są kontynuowane. Ponadto trwa już wymiana informacji i doświadczeń w ramach Grupy Volkswagena a Scania w dziedzinie informatyki, produkcji i logistyki, włączając w to metody pracy i praktyki.
Komentarze (0)