- Najważniejszy w procesie regeneracji jest dwupalnikowy automat spawalniczy. Zapewnia od koncentryczność, właściwy wewnętrzny luz, minimalne bicie szyjki oraz jakość spawania - opowiadają eksperci firmy Samko, która w swojej ofercie ma profesjonalną regenerację konwerterów do sprzęgieł hydrokinetycznych. Temat ten przybliżamy w ramach naszego cyklu Temat Miesiąca, którym w sierpniu jest regeneracja.
W konwerterach wymieniane są uszczelnienia, łożyska, tarczki lock up'u. - Używamy części producentów amerykańskich i europejskich, wiele produkujemy sami. W naszym magazynie znajduje się kilka tysięcy konwerterów. Zajmujemy się tym o d 1999 roku. Byliśmy pierwszą firmą w Polsce, która zaczęła ich regenerację w profesjonalny sposób. W procesie regeneracji wykorzystujemy maszyny zaprojektowane i wykonane przez firmę TCRS z USA. Regenerujemy sprzęgła hydrokinetyczne do samochodów osobowych, dostawczych, wózków widłowych oraz maszyn budowlanych. Na regenerowane konwertery udzielamy 6-miesięcznej gwarancji - dodają pracownicy Samko.
Firma Samko zajmuje się również regeneracją turbosprężarek.
- Pierwszym krokiem właściwego procesu regeneracji turbosprężarki jest wyważanie wałka wraz z kołem kompresji. Po wyważeniu wałka, zgodnie z parametrami podanymi przez producenta następuje skompletowanie korpusu turbosprężarki. Montowane są nowe łożyska, odrzutniki olejowe, pierścienie oporowe i uszczelki. Następnym krokiem jest doważenie turbosprężarki na stanowisku wysokoobrotowym z prędkością do 250000 obr/min. z podłączonym układem smarowania. Umożliwia to pracę w warunkach zbliżonych do pracy w silnik - przekonują eksperci.
Ostatni etap polega na regulacji ustawieniu zmiennej geometrii VNT, zaworu upustowego oraz sprawdzeniu szczelności. Do każdej turbiny dołączany jest protokół wyważenia końcowego, protokół z VNT Anlyser, karta gwarancyjna, wykaz czynności, które należy wykonać.
Komentarze (0)