Groupe PSA zwiększa bezpieczeństwo swoich pracowników wprowadzając wzmocnione środki ochrony zdrowia oraz pracę zdalną. Jednocześnie pomaga tym, którzy codziennie zaspokajają podstawowe potrzeby społeczeństwa, pracując w obszarach ochrony zdrowia i służby medycznej, a także lokalnego samorządu.
Ochrona i pomoc
Groupe PSA przekazała do tej pory szpitalom, służbom ratunkowym i władzom lokalnym prawie 400 000 masek. W tym samym czasie służby medyczne Groupe PSA organizują darowizny sprzętu medycznego (defibrylatory, apteczki, rękawice, itp.) dla szpitali w Mediolanie, Madrycie i Miluzie.
Zapewnienie mobilności
Należąca do Groupe PSA marka Free2Move pomaga, dostarczając szpitalom i pracownikom służby zdrowia pojazdy ze swojej floty w Paryżu, Madrycie i Lizbonie.
Sieć marki Opel we Francji bezpłatnie użycza służbie zdrowia pojazdy, ze swojej floty samochodów zastępczych oraz z wypożyczalni. Ponadto oferuje również usługi serwisowe dla samochodów marki Opel, należących do floty służby zdrowia, po cenie kosztów.
Autoryzowane punkty serwisowe, oferujące serwis posprzedażny i sprzedaż części zamiennych, pozostają otwarte (w zależności od kraju i sieci dealerów), aby zapewnić mobilność personelu medycznego i bezpieczne przemieszczanie się swoim klientom, przestrzegając niezbędnych środków ostrożności i stosując dodatkowe procedury higieniczne.
We Francji 500 dealerów Peugeot, Citroën, DS i Opel jest obecnie otwartych i gotowych do świadczenia usług serwisowych i posprzedażnych dla swoich klientów.
W Hiszpanii, Groupe PSA i PSA Retail przy pomocy centrów produkcyjnych w Vigo i Saragossie przyczyniają się do utrzymania mobilności personelu medycznego, poprzez przekazywanie pojazdów. Natomiast w Maroku przekazanych władzom zostanie pięćdziesiąt sztuk modelu Peugeot 208.
Wykorzystanie przemysłowego know-how
Groupe PSA oraz trzy francuskie firmy – Air Liquide, Schneider Electric, Valeo, rozpoczynają produkcję 10 000 respiratorów, która potrwa 50 dni i zakończy się w połowie maja. W zakładzie w Poissy zostanie utworzony specjalny warsztat, pozwalający na produkcję centralnego bloku respiratora, zgodnie z wytycznymi wzmocnionej procedury sanitarnej. Ochotnicy z Groupe PSA dołączą do fabryki Air Liquide w Antony w celu wsparcia jej produkcji.
Zespoły Groupe PSA z Brazylii zaczęły drukować w 3D elementy „osłon twarzy”, używanych do ochrony zespołów medycznych, które mają kontakt z pacjentami. Zostaną one przekazane władzom publicznej służby zdrowia.
W Polsce pracownicy gliwickiej fabryki Groupe PSA produkują, wspólnie z partnerską instytucją edukacyjną – Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, przyłbice ochronne na potrzeby placówek zdrowia i ratownictwa medycznego. Wytwarzają je od podstaw, korzystając z drukarek 3D i ploterów laserowych. Ponadto zakład przekazał kilkaset maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Gliwicach.
Zmobilizowana na wszystkich poziomach, Groupe PSA wspiera również inicjatywy lokalne, w większości przypadków realizowane z inicjatywy oddziałów w zależności od kontekstu i potrzeb.
Komentarze (0)